هدر موبایل
1394/12/17 18:50:21
سرویس فرهنگی
طاهری از جلسه کمیسیون فرهنگی خبر داد:

گزارش وزارت کشور از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی به مجلس، اردیبهشت سال آتی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از ارائه گزارش ۶ ماهه معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت کشور به مجلس درخصوص آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی کشور در اردیبهشت ماه سال آتی خبر داد.
گزارش وزارت کشور از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی به مجلس، اردیبهشت سال آتی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از ارائه گزارش 6 ماهه معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت کشور به مجلس درخصوص آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی کشور در اردیبهشت ماه سال آتی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/44447.jpg گزارش,وزارت,کشور,از,آسیب‌های,اجتماعی,و,فرهنگی,به,مجلس،,اردیبهشت,سال,آتی Icana

سید علی طاهری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حضور معاون فرهنگی اجتماعی وزارت کشور در جلسه امروز (دوشنبه، 17 اسفند) کمیسیون فرهنگی مجلس، درباره آن گفت: میرباقری گزارشی از پیگیری‌هایی که اخیرا در خصوص آسیب های اجتماعی و فرهنگی جامعه مانند حاشیه نشینی در شهرها موضوع طلاق اعتیاد و ... در وزارت کشور و با کمک دستگاههای مختلف و هر سه قوه انجام شده، ارائه کرد.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین در خصوص بودجه سال آتی این معاونت بحث و مقرر شد در کمیسیون تلفیق پیشنهادها مطرح شود زیرا آقای باهنر هم اعلام کرده بود که پیگیری می کنند تا در بحث بودجه هم کمکی به آنها داده شود.

وی درباره عملکرد این معاونت، بیان کرد: دستگاه ها کارهایی را با محوریت معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت کشور شروع کرده اند و هرماه جلسات متعددی برگزار می شود که در اردیبهشت ماه سال آتی مرحله اول رصد فعالیت های انجام شده آنها در طول شش ماه جمع بندی و ارائه می شود و در ادامه، مجلس به عنوان ناظر به دستگاههای متولی کار کمک می دهد تا در صورت نیاز، قوانین مربوطه بازبینی یا اصلاح شود.

طاهری ادامه داد: این آسیب ها به صورت دقیق توسط دستگاهها مختلف با محوریت وزارت کشور پیگیری و گزارش آن به دفتر مقام معظم رهبری هم ارائه می شود و آنها به صورت مستمر نظارت و رصد می کنند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه این اقدام در دولت یازدهم شکل گرفت، درباره سابقه این فعالیت توضیح داد: گزارش‌هایی در این موضوع تهیه و خدمت مقام معظم رهبری ارائه شده بود و ایشان در جلسه ای با حضور سران سه قوه دستور پیگیری موضوع را دادند که بر همین اساس، از سوی مجلس هم برخی کمیسیون‌ها از جمله کمیسیون فرهنگی درگیر کار هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet