هدر موبایل
1394/12/18 16:00:44
سرویس سیاسی
جلیلی:

طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس مانع فعالیت نمایندگان نخواهد بود

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: در گذشته بر اساس قانون، اگر نماینده ای به اعتبار نامه نماینده دیگر اعتراض می کرد، آن نماینده تا بررسی پرونده و تعیین تکلیف آن، در بلاتکلیفی قرار داشت، اما در طرح جدید اصلاح آیین نامه داخلی، نماینده با وجود اعتراض به اعتبارنامه اش، می تواند فعالیت خود را آغاز کرده و در کمیسیون ها عضو شود.
طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس مانع فعالیت نمایندگان نخواهد بود این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: در گذشته بر اساس قانون، اگر نماینده ای به اعتبار نامه نماینده دیگر اعتراض می کرد، آن نماینده تا بررسی پرونده و تعیین تکلیف آن، در بلاتکلیفی قرار داشت، اما در طرح جدید اصلاح آیین نامه داخلی، نماینده با وجود اعتراض به اعتبارنامه اش، می تواند فعالیت خود را آغاز کرده و در کمیسیون ها عضو شود. https://cdn.icana.ir/d/019/57101.jpg طرح,اصلاح,آیین,نامه,داخلی,مجلس,مانع,فعالیت,نمایندگان,نخواهد,بود Icana

اسماعیل جلیلی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بررسی فوریت طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس، گفت: قطعا آیین نامه کنونی مجلس نیاز به اصلاح و رفع نقایص دارد، اما با توجه به قرار گرفتن در ایام پایانی مجلس نهم، دیگر فرصتی برای بررسی و تصویب این طرح در پارلمان وجود ندارد.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی و هفتکل در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته در هفته گذشته طرح به صورت کلی و با تمام محورهای آن بحث شد اما نمایندگان با آن مخالفت کردند، حال برخی از نمایندگان بخشی از محورهای طرح را در قالب طرح دیگر به صحن ارائه کردند، که بار دیگر مجلس با فوریت طرح مذکور مخالفت کرد.

وی افزود: به نظر من طرح جامع اصلاح آیین نامه داخلی مجلس باید با صبر و حوصله در مجلس دهم مورد بحث و بررسی قرار گیرد و تعجیل در تصویب آن در شرایط کنونی مثبت و درست نیست.

جلیلی ادامه داد: یکی از محورهای طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس، مسئله اعتبارنامه های نمایندگان جدید مجلس بود، در گذشته بر اساس قانون، اگر نماینده ای به اعتبار نامه نماینده دیگر اعتراض می کرد، آن نماینده تا بررسی پرونده و تعیین تکلیف آن، در بلاتکلیفی قرار داشت، اما در طرح جدید، نماینده با وجود اعتراض به اعتبارنامه اش، می تواند فعالیت خود را آغاز کرده و در کمیسیون ها عضو شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: همچنین مسئله شرایط و ویژگی های افراد برای عضویت در کمیسیون های تخصصی از دیگر محورهای طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس است، به طوری که بر اساس طرح مسائلی مانند سوابق، تحصیلات، تخصص و حتی امتیازدهی اداره قوانین در عضویت افراد در کمیسیون ها دخیل است، البته به نظر من معاونت قوانین مرجع مناسبی برای این مسئله نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet