ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1386/07/09 15:33:00
سرویس سیاسی
همزمان با سالروز ضربت خوردن حضرت علی (ع)

باهنر: هیچ صحنه ای در تاریخ اسلام وجود ندارد که شاهد حضور مولی الموحدین نباشد

محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تسلیت سالروز ضربت خوردن حضرت علی (ع) اظهار داشت: هیچ صحنه ای در تاریخ اسلام وجود ندارد که شاهد حضور ولی الموحدین نباشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت وی که دوشنبه ریاست جلسه علنی را به عهده داشت در نطق پیش از دستور خود گفت: این حضور گاهی آنقدر پررنگ است که بر حضور جن و انس پیشی می گیرد و گاهی این حضور به منزله نفس رسول الله خوانده می شود که این برداشت را بسیاری از مفسرین قرآن از کلمه «انفسنا» در آیه مباهله دارند.

نایب رئیس مجلس گفت: وجود مولی الموحدین در قضیه اخوت به عنوان برادر رسول الله خوانده  می شود و در جریان غدیر به منزله جانشین حضرت ختمی مرتبت می گردد.

وی تصریح کرد: این روزها مسلمانان و شیعیان به سوگ کسی می نشینند که صدای عدالت بشریت بود و به تعبیری از شدت عدالتش در محراب به شهادت رسید.

باهنر گفت: بعد از 1400 سال نامه امیرالمومنین به کارگزارش مالک اشتر به عنوان عالی ترین سند عدالت خواهی بشریت در یونسکو به ثبت می رسد.

وی افزود: شهادت مظلومانه اولین شهید محراب را تسلیت گفته و امیدواریم در رفتارهای فردی، اجتماعی و حکومتی در زمره رهروان آن حضرت قرار گیریم.

نایب رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به در پیش بودن روز قدس گفت: در آستانه روز قدس زمان احیای مجدد آرمان فلسطین هستیم.

وی با اشاره به تحولات منطقه ای و بین المللی گفت: این تحولات موضوع تجدید عهده جهان اسلام با آرمان های فلسطینیان موقعیت خاصی را به خودش داده است. اولا سخنرانی رئیس جمهور کشورمان در دانشگاه کلمبیا هیمنه و ابهت پوشالی رسانه ای صهیونیست ها را در هم شکست.

نایب رئیس مجلس افزود: ثانیا تکیه بر اراده ملت فلسطین و به چالش کشاندن مجامع و نهادهای بین المللی در حمایت از تروریست ترین عنصر امروز جهان یعنی رژیم غاصب اسرائیل، اصلی ترین ترجیح بند مواضع جمهوری اسلامی ایران و رئیس جمهوری است.

وی تاکید کرد: فلسطین امروز برای ملل اسلامی فراتر از یک ملت و یک کشور است.

وی افزود: فلسطین تبلور آرمان های مشترک جهان اسلام و امت اسلامی است.

باهنر ابراز امیدواری کرد: مردم ایران پررنگ تر از همیشه محکومیت فلسطین را فریاد بزند و آمادگی خودشان را برای حمایت همه جانبه ملت مظلوم فلسطین اعلام کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet