هدر موبایل
1394/12/19 15:18:54
سرویس اجتماعی
لاهوتی با یادآوری هفته منابع طبیعی مطرح کرد:

سودهای هنگفتی که از تخریب باغات حاصل می‌شود/هشدارهای زیست‌محیطی رهبری مقدمه حرکتی جدی در حفاظت از جنگل‌ها شود

نایب رئیس فراکسیون محیط‌زیست وتوسعه پایدار مجلس با تاکید بر اینکه اظهارات رهبری باید مقدمه حرکت بزرگی در حوزه حفاظت از محیط زیست باشد، گفت: متاسفانه امروز شاهدیم که مبالغ هنگفتی از تخریب باغات به جیب سودجویان می‌رود.
سودهای هنگفتی که از تخریب باغات حاصل می‌شود/هشدارهای زیست‌محیطی رهبری مقدمه حرکتی جدی در حفاظت از جنگل‌ها شود نایب رئیس فراکسیون محیط‌زیست وتوسعه پایدار مجلس با تاکید بر اینکه اظهارات رهبری باید مقدمه حرکت بزرگی در حوزه حفاظت از محیط زیست باشد، گفت: متاسفانه امروز شاهدیم که مبالغ هنگفتی از تخریب باغات به جیب سودجویان می‌رود. https://cdn.icana.ir/d/019/54423.jpg سودهای,هنگفتی,که,از,تخریب,باغات,حاصل,می‌شود/هشدارهای,زیست‌محیطی,رهبری,مقدمه,حرکتی,جدی,در,حفاظت,از,جنگل‌ها,شود Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به اظهارات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر حفظ و صیانت از درختان و فضای سبز، گفت: اظهارات مقام معظم رهبری و تاکید مجدد ایشان بر حفظ جنگل‌ها و مراتع نشان از ضرورت برنامه‌ریزی جدی در حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی دارد؛ با اینکه ایشان بارها حفاظت و صیانت از درختان و فضای سبز را گوشزد کرده‌اند اما به این موضوع تنها به شکل نمادین پرداخته شده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هرساله در روز درختکاری اقدامی نمادین صورت می‌گیرد، در حالیکه درختکاری و توجه به غرس درختان می‌تواند در روزها و ماه های بیشتری از سال صورت گیرد، غرس درخت نه تنها در آب و هوای شهرها تاثیر دارد بلکه در زیباسازی شهرها موثر خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه محیط‌زیست کشور در وضعیت بحران قرار دارد، گفت: در شرایط بحرانی علاوه بر موضوعاتی چون صیانت از جنگل‌ها و جلوگیری از تخریب محیط‌زیست توجه غرس درختان هم می‌تواند یکی از راهکارهای نجات از بحران باشد.

لاهوتی یادآور شد: برخی از جاده‌های کشور که در گذشته مملو از درخت و جنگل بود امروزه پر شده از ساختمان‌های بلند و بیابان، در داخل شهرها و حاشیه شهرها نیز باغ‌ها و درختان بسیاری نابود شده و جای آنها را برج‌ها و ساختمان‌های بلند گرفته، این تخلفات تنها هوای آلوده را در شهرها تثبیت کرده است.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست وتوسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه اظهارات مقام معظم رهبری باید مقدمه حرکت بزرگی در حوزه حفاظت از محیط زیست باشد، گفت: مسئولان اجرایی در حوزه درخت و فضای سبز باید از سودهای هنگفتی که از تخریب درختان و باغ‌ها به دست می‌آورند چشم پوشی کرده و با استمداد گرفتن از مردم فرهنگ درختکاری را نهادینه سازند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ حضرت آیت الله خامنه‌ای در سخنانی، با تأکید بر ضرورت قدر دانستن گیاهان و درختان که مایه برکت زندگی بشر هستند، گفتند: همه مردم و مسئولان باید در حفظ فضای سبز بویژه فضای سبز جنگل‌ها و مراتع، به عنوان یک وظیفه کوشا باشند.

ایشان با اشاره به تخریب گونه‌های اصیل و بومی گیاهی در اثر برخی دست‌اندازی‌ها به جنگل‌ها، خاطرنشان کردند: تهاجم به جنگل‌ها و باغ‌ها خلاف مصلحت است و بیم آن می‌رود که برخی از این گونه‌های اصیل از بین بروند، بنابراین وظیفه همه حراست و حفاظت از فضای سبز است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet