خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1394/12/21 12:26:54
سرویس سیاسی
 سید باقر حسینی:

ابراز نگرانی استرالیا نسبت به وضعیت پناهجویان در ایران بی مورد است/ایران برای شهروندان خود اهمیت ویژه ای قائل است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ابراز وزیر امور خارجه استرالیا از وضعیت پناهجویان در زمانی که به کشور باز می گردند بیجا است، ایران به شهروندان خود اهمیت می دهد.
ابراز نگرانی استرالیا نسبت به وضعیت پناهجویان در ایران بی مورد است/ایران برای شهروندان خود اهمیت ویژه ای قائل است عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ابراز وزیر امور خارجه استرالیا از وضعیت پناهجویان در زمانی که به کشور باز می گردند بیجا است، ایران به شهروندان خود اهمیت می دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/74097.jpg ابراز,نگرانی,استرالیا,نسبت,به,وضعیت,پناهجویان,در,ایران,بی,مورد,است/ایران,برای,شهروندان,خود,اهمیت,ویژه,ای,قائل,است Icana

سید باقر حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مذاکره دولت استرالیا با ظریف برای بازگرداندن اجباری پناهجویان اظهار داشت: بازگرداندن اجباری پناهجویان به ایران را می توان از دو منظر بررسی کرد، این کار یا به درخواست ایران انجام می شود یا به خواست دولت استرالیا.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه اخیرا ایرانی های مقیم خارج به کشور بر می گردند، ادامه داد: اخیرا اقداماتی برای بازگرداند شهروندان به کشور صورت گرفته که نمونه آن در آمریکا و امارات رخ داده است. اما موضوع این است که شرایط اقتصادی اکثر کشورها نا مناسب است و آنها دیگر از عهده هزینه های مهاجران و پناهجویان بر نمی آیند و خواهان بازگرداند آنها به کشورشان هستند.

وی گفت: اگر بازگرداندن اجباری پناهجویان به خواست ایران باشد، حرکتی قابل تامل است اما اگر به خواست استرالیان باشد بر اساس شرایط بد اقتصادی این کشور صورت می گیرد.

حسینی با اشاره به ابراز نگرانی وزیر امور خارجه استرالیا از وضعیت پناهجویان در زمان بازگشت به ایران، عنوان کرد: این ابراز نگرانی بی جا است، وضعیت پناهجویان از دو حال خارج نیست یا مجرمند که برای فرار از قانون از کشور خارج شدند یا افرادی هستند که به دلایل مختلف کشور را ترک کردند.

این نماینده با بیان اینکه جمهوری اسلامی به شهروندان خود اهمیت می دهد، توضیح داد: اگر مجرم باشند باید طبق قانون با آنها عمل کرد و هیچ دولتی نمی تواند برای ما تعیین تکلیف کند که چگونه با مجرم برخورد کنیم. در غیراینصورت جمهوری اسلامی تمام تلاش خود را برای حل مشکلات شهروندان خود به کار خواهد گرفت تا  شرایط برای آنها فراهم شود.

عضو هیات رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ابراز نگرانی وزیر امور خارجه استرالیا نادرست بود چرا که این مسئله ربطی به هیچ دولتی ندارد.

جولی بیشاپ وزیر امور خارجه استرالیا اعلام کرد در سفر هفته آینده محمد جواد ظریف به استرالیا با همتای ایرانی خود درباره بازگرداندن اجباری پناهجویان ایرانی از جزایر مانوس و نائورو مذاکره خواهد کرد. وی اعلام کرد که می خواهد مطمئن شود پناهجویان در صورت بازگردانده شدن به ایران مورد اذیت قرار نمی گیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet