خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/01/02 14:23:00
سرویس اقتصادی
حسن نژاد:

سود حاصل از رعایت استانداردها برای تولیدکنندگان بیش از مصرف کنندگان است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،گفت:در دنیای کنونی استانداردسازی و ارتقای کیفیت و مرغوبیت کالا و خدمات از مهمترین عوامل رقابت در بازار محسوب شده و حضور موثر در بازارهای داخلی و جهانی، کاملا به این موضوع بستگی دارد.
سود حاصل از رعایت استانداردها برای تولیدکنندگان بیش از مصرف کنندگان است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،گفت:در دنیای کنونی استانداردسازی و ارتقای کیفیت و مرغوبیت کالا و خدمات از مهمترین عوامل رقابت در بازار محسوب شده و حضور موثر در بازارهای داخلی و جهانی، کاملا به این موضوع بستگی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201603105906009816.jpg سود,حاصل,از,رعایت,استانداردها,برای,تولیدکنندگان,بیش,از,مصرف,کنندگان,است Icana

محمدحسن نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به تاکید ویژه مقام معظم رهبری بر توجه به استانداردها در ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی،گفت: تحقق توسعه پایدار در سایه رعایت کامل و همه جانبه استانداردها و ترویج این فرهنگ میسر می شود و نمی‌توان فقط به رعایت یک یا چند مورد از اصول و الزامات استاندارد اکتفا کرد و توقع دستیابی به بازارهای جهانی و رقابت با محصولات خارجی را داشت.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه در یک برهه زمانی با ورود به بازار کشورهای همسایه موفق به عرضه تولیدات داخلی شدیم، افزود: متاسفانه عدم رعایت استاندارد و پایین بودن کیفیت این محصولات سبب شد تا خیلی زود این بازارها را از دست بدهیم.

حسن نژاد ادامه داد:موضوع توسعه و ترویج استاندارد که در بند ۲۴ این سیاست‌ ها آمده،نشان دهنده توجه و اهتمام ویژه مقام معظم رهبری به بحث استانداردسازی و ارتقای کیفیت تولیدات داخلی است و این امر بر اهمیت نقش این سازمان تأکید داشته و وظایف این سازمان برای اجرای استاندارد را بیش از گذشته حساس و پررنگ می کند.

محمد حسن نژاد محمد حسن نژاد3406758/8/2013 5:27:22 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/08/43103_Thum.jpg
محمد حسن نژاد

 

تمامی دستگاه های اجرایی باید در جهت ترویج استانداردهای ملی و توسعه اقتصادی گام بردارند

وی با بیان اینکه آگاهی های اجتماعی و فردی در خصوص کیفیت و استاندارد باید گسترش پیدا کند،یادآور شد: مردم باید به استفاده از کالاهای استاندارد تشویق و ترغیب شوند؛موضوعاتی اعم از صادرات،واردات و بهینه سازی مصرف انرژی، به طورمستقیم و غیرمستقیم با استاندارد مرتبط است.

حسن نژاد با اشاره به اینکه تمامی دستگاه های اجرایی باید در جهت ترویج استانداردهای ملی و توسعه اقتصادی گام بردارند،افزود: برای اینکه بتوانیم اقتصاد کشور را در سطح فراملی به توسعه و گسترش واقعی برسانیم؛باید تلاشمان بر تحقق اقتصاد مقاومتی باشد،چراکه در اقتصاد مقاومتی فقط خودکفایی داخلی مد نظر نیست.

 

حضور موثر در بازارهای داخلی و جهانی به  موضوع رعایت استاندارد بستگی دارد

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه اغلب مردم تصور می کنند که استاندارد فقط برای حفظ منافع مصرف کننده است، ادامه داد: اگرچه این نظر تا حدی صحیح است و استاندارد به نیازهای فردی و اقتصادی مصرف کنندگان توجه خاص دارد، اما در دنیای کنونی استانداردسازی و ارتقای کیفیت و مرغوبیت کالا و خدمات از مهمترین عوامل رقابت در بازار محسوب شده و استمرار حرکت چرخ تولید و فن آوری و همچنین حضور موثر در بازارهای داخلی و جهانی، کاملا به این موضوع بستگی دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:سود حاصل از رعایت استانداردها برای تولیدکنندگان بیش از مصرف کنندگان است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet