هدر موبایل
1394/12/24 14:03:10
سرویس سیاسی
خدایی سوری:

 وزارت امور خارجه هشدارهای لازم برای سفر مردم به ترکیه را ارائه کند/ اگر اتفاقی برای اتباع ایرانی بیفتد مسئولیت آن با وزارت خارجه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزارت امور خارجه هر چه زودتر نسبت به انفجارهای ترکیه نشان دهد و هشدارهای لازم به ایرانی هایی که خواهان سفر به این کشور هستند ارائه کند.
 وزارت امور خارجه هشدارهای لازم برای سفر مردم به ترکیه را ارائه کند/ اگر اتفاقی برای اتباع ایرانی بیفتد مسئولیت آن با وزارت خارجه است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزارت امور خارجه هر چه زودتر نسبت به انفجارهای ترکیه نشان دهد و هشدارهای لازم به ایرانی هایی که خواهان سفر به این کشور هستند ارائه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/63371.jpg  وزارت,امور,خارجه,هشدارهای,لازم,برای,سفر,مردم,به,ترکیه,را,ارائه,کند/,اگر,اتفاقی,برای,اتباع,ایرانی,بیفتد,مسئولیت,آن,با,وزارت,خارجه,است Icana

حجت الله خدایی سوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به انفجارهای اخیر در ترکیه و نزدیکی این اتفاق به تعطیلات نوروز، تاکید کرد: با توجه به اینکه در تعطیلات نوروزی احتمال سفر ایرانی های به ترکیه افزایش می یابد انتظار می رود وزارت امور خارجه کشور هشدارهای لازم به اتباع ایرانی در خصوص سفر به این کشور نا امن را بدهد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهای دیگر زودتر از ایران به اتباعشان هشدار داده اند، اظهار داشت: در دو انفجار گذشته کشورهای روسیه و آمریکا به اتباع خود توصیه کردند از سفر به ترکیه خودداری کنند. انتظار می رفت که زودتر از این وزارت امور خارجه واکنشی نشان دهد و توصیه و هشدار به اتباع ایران در این باره داشته باشد.

وی با بیان اینکه وزارت امور خارجه در خصوص شرایط و وضعیت اتباع ایران در کشورهای دنیا مسئول است، ادامه داد: اگر وزارت خارجه توصیه و هشدار لازم را پیش از تعطیلات نوروزه به شهروندان ایرانی ندهد و اتفاقی برای آنها در جریان سفر به این کشور نا امن بیفتد مسئولیت آن بر عهده وزارت امور خارجه خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به انفجارهای متعدد در ترکیه آن هم در مراکز توریستی و واکنش کشورهای دیگر دراین باره، لازم است هر چه زودتر وزارت امور خارجه کشور واکنش نشان دهد و توصیه های لازم را به اتباع ایرانی برای سفر به این کشور بدهد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در دو ماه اخیر، کشور ترکیه شاهد سه انفجار بوده که با توجه به اینکه ایرانی های بسیاری برای سفرهای نوروزی این کشور را انتخاب می کنند نگرانی برای سلامت و شرایط آنها در ترکیه وجوددارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet