هدر اصلی
1394/12/24 11:52:24
سرویس صحن
موافقان و مخالفان لایحه احکام برنامه توسعه کشور مطرح کردند:

فولادگر: دائمی شدن احکام برنامه ضروری است/ لاهوتی: برخی احکام لایحه جنبه دائمی شدن ندارند

درحالیکه موافقان لایحه احکام برنامه توسعه کشور معتقدند ضرورت این اتفاق احساس می شد و نباید هرساله این موضوع تکرار شود، مخالفان می گویند جای توجه به مشکلات جامعه در  لایحه احکام برنامه‌ توسعه کشور خالی است.
فولادگر: دائمی شدن احکام برنامه ضروری است/ لاهوتی: برخی احکام لایحه جنبه دائمی شدن ندارند درحالیکه موافقان لایحه احکام برنامه توسعه کشور معتقدند ضرورت این اتفاق احساس می شد و نباید هرساله این موضوع تکرار شود، مخالفان می گویند جای توجه به مشکلات جامعه در  لایحه احکام برنامه‌ توسعه کشور خالی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201603104484411339.jpg فولادگر:,دائمی,شدن,احکام,برنامه,ضروری,است/,لاهوتی:,برخی,احکام,لایحه,جنبه,دائمی,شدن,ندارند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان موافق و مخالف در نشست علنی امروز (دو‌شنبه، 24 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی دیدگاه‌های خود را درخصوص تصویب کلیات لایحه احکام برنامه‌ توسعه کشور مطرح کردند.

قاضی پور: جای خالی توجه به مشکلات جامعه در  لایحه احکام برنامه‌ توسعه کشور

نادر قاضی‌پور در مخالفت با کلیات لایحه مذکور گفت: براساس قانون، سیاست‌های کلی باید از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده و پس از آن، این سیاست‌ها در قالب برنامه‌های پنج ساله تدوین و تصویب شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه در این لایحه، مشکلات کشور دیده نشده و به موضوعاتی اعم از اشتغال، اقتصاد مقاومتی،‌ تولید ملی و حمایت از قشر‌های آسیب پذیر و نحوه پرداخت بدهی‌های بالای دولت به تامین اجتماعی توجهی نشده است.

فولادگر: احکامی که ماهیت دائمی شدن دارند، هرساله تکرار نشوند

در ادامه حمیدرضا فولادگر در موافقت با این لایحه گفت: بدون شک اینکه دولت تصمیم گرفته قانون برنامه را دائمی کند، اقدام درستی است و باید یکسری از احکامی که ماهیت دائمی شدن دارند، به صورت جداگانه مدنظر قرار گیرد. این اقدامی است که درخصوص بودجه نیز از سوی مجلس انجام گرفت.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اصل این اقدام درست است و لذا باید مورد تایید نمایندگان قرار گیرد. بدون شک با این لایحه مشکلات کشور حل نمی‌شود، بلکه این لایحه برای احکام دائمی است که هر ساله تکرار می‌شود.

بائوج لاهوتی: تصمیم‌گیری درباره احکام برنامه‌ توسعه صرفا در اختیار  دولت نیست

مهرداد بائوج لاهوتی در مخالفت با لایحه مذکور گفت: ماهیت این لایحه مشخص نیست و دولت معتقد است که تدوین و تصویب برنامه‌های پنجساله در اختیار آن است و دولت است که باید تصمیم‌گیری کند، در حالی که این موضوع نادرست است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هنوز اختلاف نظر دولت و مجلس برای برنامه ششم پابرجاست و بر این اساس مجبور شدیم که یک سال برنامه پنجم توسعه نیز تمدید شود، در حالی که در این تمدید، اقتصاد مقاومتی و رشد 8 درصدی اقتصاد دیده نشده است.

کامران:  نیاز به دائمی شدن احکام برنامه توسعه کشور احساس می‌شد

در ادامه حسن کامران در موافقت با لایحه احکام دائمی برنامه توسعه کشور گفت: در برنامه‌های سوم، چهارم و پنجم توسعه، این احکام وجود داشت که نیاز به دائمی شدن آن بیش از گذشته احساس می‌شد، از سوی دیگر برخی احکام در حال اتمام است و نیاز به دائمی شدن آن نیز ضروری است. آنچه که در قالب لایحه آمده است، انسجام دارد و باید مورد تایید قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet