هدر موبایل
1395/01/13 15:58:42
سرویس اقتصادی

مددجوی کمیته امدادی که دو دوره نماینده ی مردم در مجلس است

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زمانی مددجوی کمیته امداد امام خمینی بوده است، گفت: اینکه یک مددجوی کمیته امداد می تواند به عنوان نماینده مردم در دو دوره متوالی به مجلس برود از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، با توکل به خدا و تلاش و کوشش می توان به موفقیت دست یافت.
مددجوی کمیته امدادی که دو دوره نماینده ی مردم در مجلس است سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زمانی مددجوی کمیته امداد امام خمینی بوده است، گفت: اینکه یک مددجوی کمیته امداد می تواند به عنوان نماینده مردم در دو دوره متوالی به مجلس برود از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، با توکل به خدا و تلاش و کوشش می توان به موفقیت دست یافت. https://cdn.icana.ir/d/019/84740.jpg مددجوی,کمیته,امدادی,که,دو,دوره,نماینده,ی,مردم,در,مجلس,است Icana

خبرگزاری خانه ملت-علی اصغر نظامپور؛ رحیم زارع سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شهرستان های آباده، بوانات و خرم بید در خانه ملت در دوره نهم است که مردم حوزه انتخابیه اش برای دومین بار نیز به وی رای دادند که نماینده منتخبشان در دهمین دوره فعالیت مجلس نیز باشد. دکتر رحیم زارع فرزند مرحوم اکبر زارع است که در سال 1354  در شهرستان بوانات (بخش سرچهان) دیده به جهان گشود.

رحیم زارع در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت اشاره ای به شرایط زندگی و راهی را که پیموده داشت و گفت: در خانواده ای اصیل و مذهبی متولد شدم.

وی در خصوص شرایط دوران کودکی ش ادامه داد: تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در زادگاه خویش شهرستان بوانات ( بخش سرچهان) به پایان رساندم و در البته در پایان دوره دبیرستان پدرم به رحمت خدا رفت، بعد از مرحوم شدن پدرم، سرپرستی هفت برادر و خواهر کوچکتر از خودم را به همراه مادرم بر عهده گرفتم.

زارع  تصریح کرد: در سال 1373 مدرک دیپلم خود را از دبیرستان سعدی آباده اخذ نمودم و در سال 1374 در رشته مدیریت دانشگاه پذیرفته شدم.

وی افزود: با اخذ مدرک لیسانس به مدت یک سال در آموزش و پرورش خدمت نمودم و بعد در سال 1380 در گروه صنعتی سلمان فارسی از شرکتهای تابع وزارت صنایع مشغول به کار شدم.

این نماینده مردم در مجلس نهم درباره ادامه تحصیلش گفت: در سال 1382 در دانشگاه علامه طباطبایی تهران و در رشته مدیریت بازرگانی در مقطع ارشد پذیرفته شدم و در سال 1384 موفق به دریافت دانشنامه کارشناسی ارشد شدم.

وی درباره فعالیت های دیگر شغلی ش وعلاقمندی به کسب تجربیات جدید افزود: در سال 84 به سازمان بازرسی کل کشور پیوستم تا در آن جا به کشورم خدمت کنم و به عنوان کارشناس بازرس، سرپرست هیاتهای بازرسی و سر بازرس تا سال 90 در این سازمان مشغول به کار بود.

عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی هستم 

زارع ادامه داد: در سال 1386 در مقطع دکتری رشته مدیریت بازرگانی( مدیریت استراتژیک) دانشگاه علامه طباطبایی پذیرفته شدم .

وی در این رابطه گفت: با اخذ مدرک دکتری به عنوان هیأت علمی در دانشگاه محل تحصیل خود(علامه طباطبایی) پذیرفته شدم.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: با وجود مشکلات در زندگی علاوه بر تحصیل،کار و سرپرستی خانواده بزرگ خویش به تدریس،ترجمه و تألیف وپژوهش نیز پرداختم.

رحیم زارع رحیم زارع3406759/28/2015 1:16:59 PMhttp://media.icana.ir/Image/2015/09/118954_Thum.jpg
رحیم زارع

 

زارع در خصوص ترجمه ها و تألیفات خود اظهار داشت: چند جلد کـتاب در زمینه های مختلف علم مدیریت اسـتراتژیک ،کارآفـرینی، بازاریابی و نظارت راهبردی کار کرده ام و بیش از 30 مقاله و پروژه علمی نیز داشته ام.

وی در خصوص سوابق اجرائی که تاکنون داشته است، گفت: دبیر آموزش و پرورش در دبیرستانهای سرچهان استان فارس، کارشناس و مدیر امور مالی گروه صنعتی سلمان فارسی، کارشناس اعتبارات بانک پارسیان، سرپرست هیئت بازرسی مناطق آزاد تجاری و سرپرست هیئت بازرسی در امور بازرگانی داخلی و خارجی سازمان بازرسی کل کشور بخشی از سوابق و فعالیت هایی است که تاکنون داشته ام.

چفیه مقام معظم رهبری بهترین هدیه

زارع در خصوص بهترین خاطراتش افزود: خدمت به مردم و به ثمر رسیدن پروژه ها و طرح ها از خاطرات خوب زندگی من است اما یک خاطره خیلی خوب و خاص دیگه دارم و مربوط به دیدار نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری است در این دیدار، من در صف دوم بودم و از آقا درخواست چفیه کردم و مقام معظم رهبری این هدیه با ارزش را به من داد و از این بابت همیشه خوشحال هستم.

وی  درباره هم دانشگاهی مشهور خود گفت: مهرداد بذرپاش  از هم دانشگاهی های دوران کارشناسی ارشد بنده است و با تمامی نمایندگان مجلس ارتباط خوبی دارم البته با نمایندگان استان فارس ارتباط بیشتری دارم.

علی دایی، منصوریان، پیروانی و حشمت الله مهاجرانی از دوستان فوتبالی من هستند

وی در خصوص فعالیت ورزشی و اینکه طرفدار استقلال است یا پرسپولیس، ادامه داد: طرفدار تیم ملی هستم و با استقلالی ها و پرسپولیسی ها دوست هستم و برای تقویت فوتبال در جامعه تلاش کرده ام و خودم نیز فوتبال بازی کرده ام و علی دایی، منصوریان، پیروانی و حشمت الله مهاجرانی از دوستان من هستند.

زارع افزود: سخنگوی فراکسیون قرآن و عترت هستم و شنیدن صدای تلاوت قرآن برایم آرام بخش است .

رحیم زارع سرباز ولایت است/اصولگرا هستم البته با اصلاح طلبان ارتباط خوبی دارم

وی در خصوص اینکه اصلاح طلب است یا اصولگرا افزود: من یک اصولگرا هستم و از دستورات مقام معظم رهبری پیروی می کنم.

زارع در این رابطه ادامه داد: البته با اصلاح طلبان ارتباط خوبی دارم و از هر موضوعی در راستای پیشرفت انقلاب اسلامی چه از طرف اصولگرایان بیان شود چه از طرف اصلاح طلبان، موافقم و حمایت می کنم.
همه ی زحمات خانه داری را همسرم انجام می دهد/همسرم همیشه مثل یک دوست در کنار من بوده است

وی درباره خانواده اش گفت: حدود 12 سال است ازدواج کرده ام و یک فرزند پسر دارم که کلاس اول ابتدایی است و خانواده ام از اینکه به دلیل مشغله کاری کمتر به خانه می روم گلایه دارد، البته عادت کرده اند. در منزل کاری انجام نمی دهم و همه ی زحمات خانه داری را همسرم انجام می دهد، همسرم همیشه مانند یک دوست نیز در کنارم بوده و از من حمایت کرده است و در آشپزی تخصص ویژه ندارم تنها می توانم املت درست کنم.

موفقیت هایم، لطف خدای یکتا بوده است 

زارع افزود: اگر موفقیتی بوده به دلیل لطف خدای یکتا بوده است و دعای ائمه اطهار علیهم السلام  و مردم و خانواده ام به درگاه خداوند یکتا همواره به من کمک کرده است. قبل و بعد از انتخابات خدمت امام رضا علیه السلام مشرف شدم.

از زحمات مادرم تشکر می کنم

وی بابیان اینکه مادرم از سادات است و از زحماتش در طول زندگی تشکر می کنم، گفت: به مادرم و همسرم در این سال ها خیلی زحمت داده ام و همیشه در کنار من بوده اند و تمامی اعضای خانواده به من کمک کرده اند.

زارع با تشکر از تمامی مردم حوزه انتخابیه اش و همچنین از تمامی مردم برای حضور با شکوه در انتخابات افزود: تدریس در دانشگاه به من انرژی می دهد و همواره حضور در دانشگاه و تدریس و شغل معلم بودن برای من مهم است، در دانشگاه همواره ایده های نو وجود دارد و در انجام وظیفه بهتر نمایندگی مجلس موثر است .

رحیم زارع در جمع مردم 7885003/27/2016 2:04:57 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/03/201603100254794012_Thum.jpg
رحیم زارع در جمع مردم

 

وی با بیان اینکه نماینده تمامی مردم کشور هستم، گفت: دوست های زیادی از استان های مختلف کشور دارم و در حد توانم پاسخگوی مراجعه کنندگان به دفتر نمایندگی بوده ام. نکته دیگر اینکه مردم مهربان و شهیدپرور  و مهمان نواز شهرستان های آباده بوانات و خرم بید آماده پذیرایی از مهمانان را دارند.

زارع با آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری ادامه داد: ان شاء الله بارش باران زیاد شود و ان شاء الله تمامی مردم موفق باشند و با دعای امام زمان علیه السلام مسئولان و مردم، دولت و مجلس موفق باشند و مشکلات مردم حل شود.

مددجوی کمیته امداد امام خمینی بودم/با توکل به خدا و تلاش و کوشش می توان به موفقیت دست یافت

وی درباره شرایط مالی خود گفت: بنده زمانی، به دلیل وجود مشکلات مالی مددجوی کمیته امداد امام خمینی رحمه الله علیه، بودم و این یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است که یک مددجوی کمیته امداد می تواند به عنوان نماینده مردم دو دوره به مجلس شورای اسلامی برود و همچنین در دانشگاه علامه طباطبایی تدریس کند. با توکل به خدا و تلاش و کوشش می توان به موفقیت دست یافت.

زارع درباره دغدغه هایش خود افزود: اینکه بخشی از مردم با فقر روبرو هستند ناراحت کننده است و از دغدغه های من رفع این مشکلات است و نکته دیگر اینکه گاها برخی مسئولان به مردم بی احترامی کنند، قابل قبول نیست.

وام ازدواج افزایش یابد/بانک ها در خصوص پذیرش ضامن برای ارائه وام های خرد، سخت گیری نکنند

وی با تاکید بر لزوم افزایش میزان وام ازدواج گفت: بانک ها در ارائه وام های خرد بانکی با مردم تعامل کنند نباید اخذ یک وام پنج یا 10 میلیون تومانی برای مردم دشوار باشد و در این رابطه برای قبول ضامن سخت گیری نکنند و همچنین دولت باید مشکلات روستاییان و عشایر و کشاورزان و دامداران را حل کند.

تشکر از تمامی نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی

زارع  ادامه داد: از زحمات سربازان گمنام امام زمان علیه السلام و تمامی نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی که برای حفظ امنیت و ثبات در کشور فعالیت می کنند، تشکر دارم.

وی درباره عید نوروز گفت: عید نوروز فرصت خوبی برای دید و بازدید بیشتر با اقوام و آشناها است و سنت خوبی است.

رحیم زارع در جمع مردم 5387503/27/2016 2:05:00 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/03/201603101027575936_Thum.jpg
رحیم زارع در جمع مردم

 

زارع با بیان اینکه شکرگزار  الطاف و نعمت های خدای یکتا است، ادامه داد: وقتی نوزادان کوچک را می بینم حس خوبی دارم و انگیزه ام برای تلاش، بیشتر می شود و همچنین اینکه برای ساختن آینده بهتر برای این فرزندان باید بسیار سعی کرد.

به "ست کردن لباس " توجه می کنم

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره پوشش لباس خود یادآور شد: حتی زمانی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار نبودم تلاش می کردم لباس های مرتب و تمیز بپوشم و به اصلاح به "ست کردن لباس " توجه می کنم. 

دکتر لاریجانی مدیری فوق العاده و فراجناحی است

-نظر شما درباره چند تن از همکارانتان در مجلس که اسامی آنان بیان می شود را در یک جمله کوتاه بیان کنید:

مهندس باهنر؛ با تجربه و از نیروهای ارزشی نظام اسلامی

دکتر لاریجانی؛ فرزند انقلاب و مدیری فوق العاده و فراجناحی است

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet