ایام محرم 1398
1395/01/14 13:46:44
سرویس سیاسی
خجسته با سفر به بیروت عنوان کرد:

تاکید بر رویارویی با رژیم صهیونسیتی به عنوان شر مطلق

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر به لبنان اظهار داشت: در دیدارهای هیات پارلمانی ایران با مقامات لبنانی بر ضرورت رویارویی با رژیم صهیونسیتی به عنوان شر مطلق و خطر تروریسم تکفیری که همه منطقه و جهان را تهدید می کند، تاکید شد .
تاکید بر رویارویی با رژیم صهیونسیتی به عنوان شر مطلق رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر به لبنان اظهار داشت: در دیدارهای هیات پارلمانی ایران با مقامات لبنانی بر ضرورت رویارویی با رژیم صهیونسیتی به عنوان شر مطلق و خطر تروریسم تکفیری که همه منطقه و جهان را تهدید می کند، تاکید شد . https://cdn.icana.ir/d/019/102862.jpg تاکید,بر,رویارویی,با,رژیم,صهیونسیتی,به,عنوان,شر,مطلق Icana

امیر خجسته در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه هیاتی از کمیسیون شوراها و امور داخلی 12 فروردین وارد بیروت شد، گفت: در این سفر با «محمد فنیش» وزیر مشاور در امور مجلس نمایندگان لبنان در دولت این کشور، اعضای کیسیون امور دفاعی و داخلی لبنان در مجلس نمایندگان این کشور به ریاست «سمیر جسر» و «عدنان منصور» وزیر سابق امور خارجه لبنان به طور جداگانه دیدار و گفت وگو شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: در این دیدار که محمد فتحعلی سفیر ایران در لبنان هم حضور داشت، درباره ماموریت های پارلمانی مشابه در امور داخلی و شوراها و همچنین سیاست های مشترک ایران ولبنان در رویارویی با دشمن صهیونیستی و طمع ورزی های آن گفت وگو انجام گرفت.

به گفته این نماینده در این گفت و گوها اجرائی شدن توافق های بین ایران و لبنان مطرح شد که تاکنون زمین مانده است.

خجسته اظهار داشت: اعضای هیات پارلمانی ایران تاکید کردند که جمهوری اسلامی ایران همچنان آماده است تا به لبنان کمک نظامی کند. در این دیدار همچنین بر اهمیت توسعه روابط پارلمانی ایران و لبنان و حمایت ایران از مقاومت ضد صهیونیستی تاکید شد.

وی با اشاره به سفر سال 93 علی شمخانی نماینده رهبر معظم انقلاب و دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در راس هیاتی به لبنان سفر  گفت: او در این سفر تاکید کرد که برای همکاری با لبنان و ارائه کمک های نظامی و تسلیحاتی به ارتش این کشور برای مبارزه با تروریسم تکفیری هیچ خط قرمزی نداریم. شمخانی به مسئولان لبنانی گفت که زرادخانه سلاح ایران بر روی ارتش لبنان گشوده است تا با استفاده از این هدیه مجانی و بدون شرط احتیاجات خود را در مبارزه با خطر گروه های تروریستی تکفیری تامین کند.

خجسته افزود: با وجود بارها تاکید ایران برای ارائه این کمک نظامی تاکنون طرف لبنانی تصمیم خود را برای دریافت این کمک غیرمشروط نگرفته است. هیات پارلمانی ایران همچنین بر اهمیت حل مشکلات لبنان از جمله انتخاب رئیس جمهور این کشور از جمله انتخاب رئیس جمهور لبنان توسط خود لبنانی ها و بدون دخالت خارجی تاکید کرد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت:در دیدارهای هیات پارلمانی ایران با مقامات لبنانی بر ضرورت رویاروئی با رژیم صهیونسیتی به عنوان شر مطلق و خطر تروریسم تکفیری که همه منطقه و جهان را تهدید می کند، تاکید شد. «سمیر الجسر» رئیس کمیسیون دفاعی و امور داخلی لبنان در مجلس نمایندگان لبنان که عضو حزب جریان المستقبل است، گفت: ایران، کشوری بزرگ در منطقه است و لبنان آماده گسترش روابط با آن است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هیات پارلمانی ایران قرار است در ادامه سفر به لبنان با «نبیه بری» رئیس مجلس این کشور گفت وگو و از مناطق جنوب لبنان دیدن کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet