هدر موبایل
1395/01/16 10:35:05
سرویس سیاسی
کولیوند:

احتمال برگزاری انتخابات اردیبهشت به صورت الکترونیکی /منتظر نظر شورای نگهبان هستیم

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در صورتی که نظر شورای نگهبان در خصوص انتخابات الکترونیکی تامین شود، دومین دور از انتخابات مجلس که در اردیبهشت برگزار می شود، به صورت الکترونیکی خواهد بود.
احتمال برگزاری انتخابات اردیبهشت به صورت الکترونیکی /منتظر نظر شورای نگهبان هستیم نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در صورتی که نظر شورای نگهبان در خصوص انتخابات الکترونیکی تامین شود، دومین دور از انتخابات مجلس که در اردیبهشت برگزار می شود، به صورت الکترونیکی خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/69266.jpg احتمال,برگزاری,انتخابات,اردیبهشت,به,صورت,الکترونیکی,/منتظر,نظر,شورای,نگهبان,هستیم Icana

محمدجواد کولیوند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات دهمین دور مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شرایط خود را دارد که باید به اطلاع رای دهندگان و کاندیداها رسانده شود. بر اساس قانون، در دور دوم افرادی می توانند رای دهند که در دور اول نیز در همان حوزه انتخابیه پای صندوق رای رفته اند.

نماینده مردم کرج در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: همچنین دو برابر کرسی های مانده در حوزه انتخابیه، کاندیدا وجود خواهد داشت. به این معنا که اگر از حوزه انتخابیه ای وضعیت یک کرسی در قوه مقننه مشخص نشده است، باید دو کاندیدا که بالاترین رای را در انتخابات دور اول کسب کرده اند به رقابت بپردازند.

وی با بیان اینکه نظارت بر دو دوم انتخابات نیز بر عهده شورای نگهبان است، به ترکیب هیات اجرایی اشاره کرد و گفت: هیات اجرایی که مسئولیت برگزاری دور اول انتخابات را بر عهده داشت، دومین دور از انتخابات مجلس را  همان افراد دنبال می کنند.

کولیوند با بیان اینکه تعرفه های جدیدی برای برگزاری دومین دور از انتخابات به چاپ می رسد، گفت: از بین کاندیداها هر کس رای بالاتری بیاورد به انتخابات راه پیدا می کند، به عبارتی این مرحله نسبی است.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس ایراد شورای نگهبان درباره انتخابات الکترونیک رفع کرده است، گفت: اگر با رفع این ایرادات نظر شورای نگهبان تامین شود، دور دوم انتخابات دهمین دور مجلس شورای اسلامی الکترونیکی برگزار خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet