هدر موبایل
1395/01/16 11:09:03
سرویس اجتماعی
نکو:

لزوم تجدیدنظر در مصوبه افزایش 25 درصدی نرخ بلیت مترو/ افزایش قیمت بلیت مترو متناسب با دستمزد کارگران باشد

عضو مجمع نمایندگان استان تهران مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر افزایش ۲۵ درصدی نرخ بلیت مترو را ناعادلانه خواند وگفت: افزایش بلیط مترو باید متناسب با نرخ تورم و دستمزد کارگران باشد.
لزوم تجدیدنظر در مصوبه افزایش 25 درصدی نرخ بلیت مترو/ افزایش قیمت بلیت مترو متناسب با دستمزد کارگران باشد عضو مجمع نمایندگان استان تهران مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر افزایش 25 درصدی نرخ بلیت مترو را ناعادلانه خواند وگفت: افزایش بلیط مترو باید متناسب با نرخ تورم و دستمزد کارگران باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/44467.jpg لزوم,تجدیدنظر,در,مصوبه,افزایش,25,درصدی,نرخ,بلیت,مترو/,افزایش,قیمت,بلیت,مترو,متناسب,با,دستمزد,کارگران,باشد Icana

ابراهیم نکو در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  بر لزوم تجدید نظر اساسی درمصوبه شورای شهر تهران مبنی بر افزایش 25 درصدی نرخ بلیط مترو تاکید کرد و یادآور شد: در شرایط کنونی نه تنها نباید شاهد افزایش کرایه های حمل و نقل عمومی باشیم بلکه با توجه به درآمد شهروندان  برای مدتی باید ثبات در قیمت ها برقرار باشد.

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید افزایش نرخ وسایل حمل ونقل عمومی در شورای شهر به صورت منطقی بررسی می‌شد نه اینکه به جای حمایت از شهروندان و قشر ضعیف به جانبداری و حمایت از صنعت مترو بپردازند؛ جایگاه شهروندان برای شورای شهر باید از اهمیت بیشتری نسبت به صنعت مترو برخوردار باشد؛ واقعیت آن است که دغدغه شهروندان باید اولویت نمایندگان مردم در شورای شهر باشد نه صنعتی که با حمایت های دیگر می توان از آن حمایت کرد.

 

نباید با هر بهانه ای شاهد افزایش غیرمنطقی کرایه های حمل و نقل عمومی باشیم

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه نباید با هر بهانه ای شاهد افزایش غیرمنطقی کرایه های حمل و نقل عمومی باشیم، ادامه داد: افزایش نرخ بلیت مترو می تواند انگیزه استفاده از خودروهای شخصی را افزایش دهد که این موضوع به دلیل معضل آلودگی و ترافیک برای پایتخت بسیار تهدیدکننده است.

 

افزایش غیرمنطقی نرخ بلیت مترو نارضایتی شهروندان را در پی خواهد داشت

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه میزان افزایش نرخ بلیت مترو باید به نحوی باشد که نارضایتی شهروندان را در پی نداشته باشد، گفت: شورای شهر نباید با تصمیمات نسنجیده موجبات کاهش استفاده شهروندان از مترو را فراهم و در پی آن عوارضی مانند افزایش آلودگی هوا و ترافیک را متوجه جامعه کند.

 

ضرورت تسهیل شرایط برای افزایش استفاده از مترو

وی بر ضرورت تسهیل شرایط برای افزایش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی پاک مانند مترو تاکیدکرد و افزود: اگر بنا بود که در نرخ بلیت مترو تغییراتی انجام شود شایسته بود که این تصمیم گیری با شیب کندتر و ملایم تر صورت گیرد که شهروندان احساس نارضایتی نکنند.

نکو در مورد عدم پرداخت یارانه بلیت مترو از سوی دولت به شهرداری، تصریح کرد: در حالی که برای بهبود وسایل حمل ونقل عمومی باید سرمایه‌گذاری‌ها افزایش یابد، نباید به هر دلیلی در پی حذف یارانه حمل ونقل عمومی باشیم؛ دولت باید در برخی حوزه ها از جمله حوزه حمل و نقل دقت کافی را داشته باشد که مبادا با حذف یارانه و بی توجهی به آن موجب فشارهای وارده به جامعه و اقشار کم درآمد شود این موضوع باید در دستور کار دولت قرار گیرد.

 

افزایش غیرمنطقی نرخ بلیت مترو در افزایش قیمت سایر کالا تاثیرگذار است

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس نهم، با بیان اینکه افزایش غیرمنطقی نرخ بلیت مترو در افزایش قیمت سایر کالاها نیز تاثیرگذار است، یادآور شد: موضوع ثابت شده‌ای که همیشه در اوایل سال شاهد آن هستیم این است که زمانی که در نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی تغییراتی ایجاد می شود بلافاصله شاهد افزایش نرخ دیگر کالاها نیز بوده و دیگر اصناف را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس نهم، با بیان اینکه افزایش نرخ بلیت مترو باید بر مبنای تورم موجود در نظر گرفته شود، گفت: با توجه به تورم 12 درصدی موجود افزایش 25 درصدی نرخ بلیت مترو غیرمنطقی و ناعادلانه است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی افزایش 25 درصدی نرخ بلیت مترو را ناعادلانه دانست و گفت: افزایش قیمت بلیت مترو باید متناسب با نرخ تورم و دستمزد کارگران باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ غلامحسین آرام معاون فنی عمرانی فرمانداری تهران با اشاره به مصوبه روز گذشته شورای شهر برای افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی تاکید کرد: افزایش 15 درصدی کرایه‌های تاکسی و اتوبوس و 25 درصدی مترو پس از ارسال به فرمانداری باید مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت تایید ابلاغ شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet