هدر موبایل
1395/01/16 11:57:05
سرویس سیاسی
سوری مطرح کرد:

معامله تسلیحاتی سرسام‌آور غرب با اعراب/تبدیل خاورمیانه به زرادخانه شیخ‌نشین ها

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: شرکت های تولید تسلیحات کشورهای غربی به درستی توانستند بازارهای فروش خود را در سطح منطقه پیدا کنند و کشورهای کوچک شیخ نشین، ناتوانی خود را می خواهند با خرید میلیاردی تسلیحات جبران کنند.
معامله تسلیحاتی سرسام‌آور غرب با اعراب/تبدیل خاورمیانه به زرادخانه شیخ‌نشین ها عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: شرکت های تولید تسلیحات کشورهای غربی به درستی توانستند بازارهای فروش خود را در سطح منطقه پیدا کنند و کشورهای کوچک شیخ نشین، ناتوانی خود را می خواهند با خرید میلیاردی تسلیحات جبران کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201604108721733223.jpg معامله,تسلیحاتی,سرسام‌آور,غرب,با,اعراب/تبدیل,خاورمیانه,به,زرادخانه,شیخ‌نشین,ها Icana

حجت الله سوری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره معامله نظامی 33 میلیارد دلاری کشورهای عرب حاشیه جنوب خلیج فارس با آمریکا در کمتر از یکسال، گفت: این اقدام آمریکا  و تجهیز تسلیحاتی کشورهای عربی قطعا در راستای مقابله با ایران صورت می گیرد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در ادوار گذشته کشورهای استعماری اقدام به تقسیم کشورها عربی و تشکیل کشورهای کوچک طایفه ای کردند، تا بتوانند از این مسئله بهره لازم را کسب کنند، در شرایط کنونی نیز شاهد تسلط کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا بر کشورهای عربی به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس هستیم.

وی افزود: کشورهای عربی متأسفانه در قرن اخیر به منبع درآمدی کشورهای فرامنطقه ای تبدیل شده اند، در گذشته منابع نفتی آن ها از سوی غربی ها استعمار می شد و امروز نیز کشورهایی مانند آمریکا با فروش حجم بالای تسلیحات با حربه ایران هراسی به دنبال کسب درآمد هستند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: شرکت های تولید تسلیحات کشورهای غربی به درستی توانستند بازارهای فروش خود را در سطح منطقه پیدا کنند و کشورهای کوچک شیخ نشین، ناتوانی خود را می خواهند با خرید میلیاردی تسلیحات جبران کنند.

سوری با بیان اینکه رویکرد کشورهای عربی در مورد خرید چشمگیر تسلیحات قطعا به تشدید تنش و بحران در منطقه منجر می شود، گفت: به طور حتم انباشت مهمات و تسلیحات به هیچ وجه ضامن تثبیت و آرامش در یک کشور و حتی در سطح منطقه نیست، بلکه این موضوع به رقابت های تسلیحاتی دامن می زند.

تجارت تسلیحاتی اعراب با غرب 3406754/4/2016 11:04:20 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/04/201604108687262227_Thum.jpg
تجارت تسلیحاتی اعراب با غرب

 

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: کشورهای عربی در حالی بخش عمده ای از اعتبارات خود را برای خرید تسلیحات آمریکایی و غربی هزینه می کنند، که حتی نمی توانند از آن به درستی استفاده کنند؛ نمونه بارز این مسئله، حمله عربستان به مردم یمن بود، زمانی که دولت آل سعود برای به پرواز درآوردن جنگنده های خود از خلبان خارجی استفاده کرد.

هفته‌نامه تخصصی امور نظامی و فناوری «Defence News» چاپ آمریکا در تاز‌ه‌ترین شماره خود اعلام کرد که کشورهای عرب حوزه خلیج فارس فعالیت‌های نظامی بی سابقه‌ای را در تاریخ خود انجام می‌دهند که از جمله جنگ علیه یمن به سرکردگی عربستان است.کشورهای عرب حاشیه جنوب خلیج فارس در کمتر از یکسال، ۳۳ میلیارد دلار سلاح فقط از آمریکا خریداری کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet