خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1395/01/16 16:45:59
سرویس دیگر رسانه‌ها_
تاجگردون:

نقش مهم صندوق توسعه ملی در اجرای اقتصاد مقاومتی

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت : صندوق توسعه ملی در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی نقش مهمی دارد .
نقش مهم صندوق توسعه ملی در اجرای اقتصاد مقاومتی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت : صندوق توسعه ملی در اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی نقش مهمی دارد . https://cdn.icana.ir/d/019/110849.jpg نقش,مهم,صندوق,توسعه,ملی,در,اجرای,اقتصاد,مقاومتی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ غلامرضا تاجگردون با اشاره به تصویب اساسنامه صندوق توسعه ملی در بررسی لایحه دائمی شدن برنامه های توسعه کشور افزود : یکی از معضلات اقتصاد ایران وابستگی به درآمدهای نفتی است که در اساسنامه صندوق توسعه ملی، منابع نفتی به سمت حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاری سوق داده می شود و سهم دولت برای مصرف درآمدهای نفتی در عمل کم شده است.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت : برای مقاوم کردن اقتصاد ، کاهش اتکاء به درآمدهای نفتی و استفاده از منابع ارزان قیمت برای بخش خصوصی اهمیت زیادی دارد که در اساسنامه صندوق توسعه ملی به آن توجه شده است .
وی اضافه کرد: اساسنامه صندوق توسعه ملی در لایحه دائمی شدن برنامه های توسعه کشور امروز تصویب و سیاست های ابلاغی ، قانون دائمی شد .
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ تاجگردون خاطرنشان کرد : در اساسنامه صندوق توسعه ملی سهم حداقل 30 درصدی از منابع نفتی و میعانات گازی برای این صندوق در نظر گرفته شده و اجازه هایی برای سرمایه گذاری از محل این منابع در داخل و خارج کشور داده شده و در مجموع برای استحکام صندوق توسعه ملی اقدام خوبی است .
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet