هدر موبایل
1395/01/20 12:49:03
سرویس اجتماعی
سعیدی تاکید کرد:

جمع آوری و ساماندهی خرده فروشان مواد مخدر کارساز نیست/لزوم تشکیل فرماندهی هوشمند برای مبارزه با مافیای داخلی و بین المللی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر ضرورت تشکیل مرکز فرماندهی هوشمند برای مقابله با قاچاق مواد مخدر تاکید کرد وافزود: برای رفع ریشه ای مشکل مواد مخدر باید فرماندهی هوشمند، چابک و منظمی در کشور با حفظ اختیارات کامل تشکیل شود.
جمع آوری و ساماندهی خرده فروشان مواد مخدر کارساز نیست/لزوم تشکیل فرماندهی هوشمند برای مبارزه با مافیای داخلی و بین المللی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر ضرورت تشکیل مرکز فرماندهی هوشمند برای مقابله با قاچاق مواد مخدر تاکید کرد وافزود: برای رفع ریشه ای مشکل مواد مخدر باید فرماندهی هوشمند، چابک و منظمی در کشور با حفظ اختیارات کامل تشکیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/91002.jpg جمع,آوری,و,ساماندهی,خرده,فروشان,مواد,مخدر,کارساز,نیست/لزوم,تشکیل,فرماندهی,هوشمند,برای,مبارزه,با,مافیای,داخلی,و,بین,المللی Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه جمع آوری و ساماندهی خرده فروشان مواد مخدر تاثیر چندانی در کاهش دسترسی افراد به مواد مخدر ندارد، تصریح کرد: لازمه مبارزه جدی و موثر با توزیع و مصرف مواد مخدر، جلوگیری از فعالیت هوشمند مافیای داخلی و بین المللی است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، در واکنش به اظهارات قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر مبنی بر اینکه به منظور کاهش دسترسی به مواد مخدر باید خرده فروشان و معتادان متجاهر جمع آوری و ساماندهی شوند، تصریح کرد: البته با ساماندهی خرده فروشان شاید تا حدودی دسترسی به مواد مخدر کاهش یابد ولی کافی نیست و برای تحقق این امر باید با قاچاقچیان و مافیای اصلی فعال در این حوزه برخورد کرد.

وی، با بیان اینکه مبارزه فراگیر با نگاه چند وجهی لازمه رفع ریشه ای معضل اعتیاد در کشور است، تصریح کرد: برای رفع ریشه ای قاچاق مواد مخدر و اعتیاد در کشور باید همه جوانب را در نظر گرفت و با تمام قوا عوامل بروز این معضل را از سر راه برداشت؛ اینکه فقط به رفع یک بعد از ابعاد بروز این معضل در کشور اکتفا کنیم گره ای از مشکل اعتیاد باز نمی شود.

سعیدی معضل اعتیاد و بحث خرید و فروش مواد مخدر را یک سلسله زنجیروار خواند و گفت: با جمع آوری خرده فروشان مواد مخدر،  عمده فروشان به راحتی افراد دیگری را برای فروش مواد مخدر جایگزین می کنند زیرا فروش مواد مخدر یک سلسه زنجیروار است.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، با انتقاد از دسترسی آسان افراد به مواد مخدر، لازمه رفع آن را  اقدام و عمل مسئولان برای جلوگیری از ورود و تولید مواد مخدر در کشور دانست و گفت: متاسفانه اقدامات صورت گرفته از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در کاهش دسترسی موثر نبوده و نیاز است که در برنامه و اقدامات انجام شده تجدید نظر اساسی صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تغییر در روند مبارزه با مواد مخدر، اقدامات مناسب پیشگیرانه، مبارزه فراگیر، جلوگیری از فعالیت هوشمند مافیای داخلی و بین المللی، جلوگیری از فعالیت خرده فروشان و درمان اصولی معتادان را در رفع ریشه ای معضل اعتیاد در کشور موثر خواند و افزود: برای رفع ریشه ای معضل اعتیاد در کشور باید به رفع همه این فاکتورها توجه اساسی شود.

سعیدی با تاکید بر اینکه برای مقابله با معضل مواد مخدر و اعتیاد،  شیوه مبارزه با مواد مخدر از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر باید تغییر کند، یادآور شد: رفع معضل مواد مخدر در کشور فراتر از اقدامات صورت گرفته از جانب ستاد مبارزه با مواد مخدر است؛ تجربه نیز ثابت کرده که تلاش مسئولان ذی ربط در رفع اعتیاد موثر نبوده و در شرایط فعلی جامعه نتوانسته به صورت موثر عمل کند.

وی بر ضرورت همکاری تمامی سازمان ها برای مقابله با معضل اعتیاد در کشور تاکید کرد وادامه داد:  بسیار ضروری و لازم است تمامی سازمان ها ومسئولان در سال جاری با همکاری هماهنگ برای خشکاندن  معضل اعتیاد در کشور گام بردارند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس نهم، رشد فزاینده مصرف مواد مخدر، کاهش سن اعتیاد و همچنین افزایش ورود مواد مخدر صنعتی و روان گردان ها را ناشی از عملکرد ضعیف ستاد مبارزه با مواد مخدر دانست و تصریح کرد:  لازم است فرماندهی هوشمند، چابک و منظمی با حفظ اختیارات کامل برای مبارزه با مواد مخدر در کشور تشکیل شود تا بتواند وظایف خود را به صورت دقیق، کامل، مستمر و جدی انجام دهد.

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مشکل اعتیاد با برگزاری جلسات و شعار حل نمی شود، افزود: با تشکیل جلسات فقط عده ای حق جلسه می گیرند بدون اینکه گره ای از کار معضل اعتیاد رفع شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا جزینی،  قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر طی روزهای اخیر گفت: به منظور کاهش دسترسی به مواد مخدر باید خرده فروشان و معتادان متجاهر را که موجب نگرانی مردم شده اند، جمع آوری و ساماندهی کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet