خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/01/20 09:19:00
سرویس اقتصادی
سبحانی فر مطرح کرد:

تحرک در بازار لوازم خانگی با اجرای درست طرح کارت اعتباری خرید کالا

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،گفت:در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" نامگذاری شده تمام دستگاه ها باید برای حمایت ازتولید و ترسیم آینده ای روشن برای اقتصاد کشور تلاش کنند.
تحرک در بازار لوازم خانگی با اجرای درست طرح کارت اعتباری خرید کالا سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،گفت:در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" نامگذاری شده تمام دستگاه ها باید برای حمایت ازتولید و ترسیم آینده ای روشن برای اقتصاد کشور تلاش کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/126213.jpg تحرک,در,بازار,لوازم,خانگی,با,اجرای,درست,طرح,کارت,اعتباری,خرید,کالا, Icana

رمضانعلی سبحانی فر درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به صحبت های وزیرصنعت مبنی بر اینکه کارت اعتباری خرید کالای مصرفی بادوام تا پایان فروردین صادر می‌شود، گفت: تاخیر دولت در ارایه کارت‌ اعتباری خرید کالا تحرک موجود در بازار را کاهش داده و رشد شرایط رکودی را دامن زده است.

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تغییرات پی در پی ارایه در طرح کارت اعتباری خرید کالا نارضایتی های بسیاری را منجر شده است، افزود: طرحی که در ابتدا با هدف کمک به تولید ملی و کاهش رکود مطرح شد،علاوه بر اینکه به مرحله اجرا نزدیک نشده بلکه سبب تشدید شرایط رکودی شده است.

رمضانعلی سبحانی فر رمضانعلی سبحانی فر3406757/2/2014 4:48:10 PMhttp://media.icana.ir/Image/2014/07/73498_Thum.jpg
رمضانعلی سبحانی فر

 

اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالا  به فعال شدن واحدهای تولیدی کمک می کند

سبحانی فر با بیان اینکه حمایت از تولید ملی برای تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است، ادامه دارد: طرح کارت های اعتباری خرید کالا با هدف حمایت از تولیدملی و ایجاد رونق در بازار مطرح شده، لذا دولت با اجرای این طرح می تواند به فعال شدن واحدهای تولیدی، رکود بازار لوازم خانگی و تحریک تقاضا کمک کند.

وی با بیان اینکه عدم اجرای طرح ارایه کارت های اعتباری خرید کالا در سال گذشته نتیجه آماده نبودن سازوکار این طرح است، اظهارداشت: اجرای صحیح این طرح می توانست نتایج مثبتی برای اقتصاد به همراه داشته باشد، اما متاسفانه با تاخیر در اجرا و تغییرات پی درپی در آن نشان داد که دولت آمادگی کامل برای اجرای این طرح را نداشته است.

 

تمام قوا باید برای حمایت از تولید و اجرای اقتصاد مقاومتی تلاش کنند

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه اجرای ارایه کارت های اعتباری خرید کالا می تواند رونق از دست رفته در بحث تولید ملی را احیا کند،افزود: با وجود تاخیر رخ داده در ارایه این کارت ها، اما می توان به آینده این طرح و خروج بازارلوازم خانگی از شرایط رکودی امیدوار بود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت برای اجرای طرح های خروج از رکود نیازمند همکاری تمامی دستگاه ها است، تصریح کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" نامگذاری شده، همه قوا باید برای حمایت ازتولید و ترسیم آینده ای روشن برای اقتصاد کشور تلاش کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet