هدر موبایل
1388/02/09 07:19:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در دیدار امام جمعه واشنگتن:

نگاه هیات حاکمه آمریکا به مسائل مهم جهانی باید تحول اساسی پیدا کند

**رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار امام جمعه واشنگتن تصریح کرد: نوع نگاه و عملکرد هیئت حاکمه آمریکا نسبت به مسائل و تحولات مهم جهانی باید تغییر و تحول اساسی پیدا کند.

به گزارش خانه ملت، "فیصل رئوف" امام جمعه شهر واشنگتن آمریکا بعدازظهر روز سه‌شنبه با دکتر "علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

دراین دیدار ابتدا لاریجانی با اشاره به تحولات منطقه‌ای و جهانی، موضوع فلسطین را یکی از موضوعات حساس و مهم بین‌المللی با قدمتی بیش از نیم قرن دانست و بر لزوم حل عادلانه‌ آن تاکید کرد.

وی در ادامه به روی کار آمدن هیات حاکمه‌ آمریکا با شعار تغییر اشاره کرد و اظهارداشت: نوع نگاه و عملکرد هیات حاکمه آمریکا نسبت به مسائل و تحولات مهم جهانی باید تغییر و تحول اساسی پیدا کند که این علائم هنوز ظاهر نشده است.

وی در این ارتباط سیاست‌های دولت پیشین آمریکا در عراق، افغانستان و بسیاری از نقاط دیگر جهان را توام با اشتباهات جبران‌ناپذیر ارزیابی و خاطرنشان کرد: قدرت لابی‌های حاکم بر محافل تصمیم‌گیر در ایالات متحده مانع از ایجاد تغییر جدی و واقعی در سیاست خارجی این کشور خواهد شد.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیاست خارجی کشورمان گفت: جمهوری اسلامی در مبارزه با تروریزم جدی است، اما برخی از سیاست‌های اشتباه آمریکا و غرب در منطقه به تقویت مجدد این پدیده‌ شوم منتج شده است.

لاریجانی در ارتباط با موضوع هسته‌ای کشورمان نیز خاطرنشان کرد: آمریکا و متحدان اروپایی‌اش با موضوع هسته‌ای ایران برخورد سیاسی می‌کنند و به دنبال بهانه هستند.

در ادامه‌ این دیدار هم‌چنین "فیصل رئوف" امام جمعه واشنگتن با اشاره به کنفرانس‌های برگزار شده‌ اخیر در ایران پیرامون فلسطین، آن را در جهت تنویر افکار عمومی جهان موثر و بااهمیت خواند و گفت: این کنفرانس‌ها توانست آلام و رنج‌های مردم فلسطین را برای مردم جهان ترسیم کند.

وی در ادامه با اشاره به ساختار سیاسی آمریکا، آن را به شدت متاثر از لابی‌های صهیونیستی دانست و افزود: عوامل طرفدار رژیم اسراییل در دولت و کنگره‌ آمریکا به راحتی بر سیاست‌ها و تصمیمات ناشی از آن تاثیر می‌گذارند و در بسیاری موارد اتخاذ رویکردهای مغایر با منافع ملی آمریکا را بر حاکمان این کشور در دوره‌های مختلف تحمیل کرده‌اند.

امام جمعه واشنگتن همچنین اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران یک قدرت بزرگ منطقه‌ای است که توازن قدرت را به نفع خود تغییر داده و به همین دلیل ایالات متحده در حل مشکلات عراق، افغانستان، فلسطین و لبنان به کمک ایران نیازمند است.

وی ابراز عقیده کرد: دولت جدید آمریکا علاقه‌مند است جمهوری اسلامی ایران نقش موثرتر خود را در حل بحران‌های منطقه‌ای و بین‌المللی ایفا کند و به همین سبب به دنبال گشودن راهی برای گفت‌وگو با ایران است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet