هدر موبایل
1395/01/24 14:28:32
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی با اشاره به ادعاهای واهی عربستان برای بازی در ایران؛

فدراسیون فوتبال از ظرفیت وزارت خارجه استفاده کند/ لابی‌ عرب‌ها قویتر بوده است

سخنگوی فراکسیون ورزش گفت که فدراسیون فوتبال باید در برابر ادعاهای واهی عربستان در مورد نبود امنیت در ایران جهت بازی در انتخاباتی بازی‌های جام جهانی واکنش نشان دهد و در این زمینه از طرفیت وزارت خارجه استفاده کند.
فدراسیون فوتبال از ظرفیت وزارت خارجه استفاده کند/ لابی‌ عرب‌ها قویتر بوده است سخنگوی فراکسیون ورزش گفت که فدراسیون فوتبال باید در برابر ادعاهای واهی عربستان در مورد نبود امنیت در ایران جهت بازی در انتخاباتی بازی‌های جام جهانی واکنش نشان دهد و در این زمینه از طرفیت وزارت خارجه استفاده کند. https://cdn.icana.ir/d/019/51908.jpg فدراسیون,فوتبال,از,ظرفیت,وزارت,خارجه,استفاده,کند/,لابی‌,عرب‌ها,قویتر,بوده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ هادی حسینی در واکنش به ادعای واهی عربستانی‌ها درباره نبود امنیت در ایران برای بازی کردن در زمین ایران در صورت هم‌گروه شدن در بازی‌های انتخابی جام‌جهانی فوتبال گفت: کشور ایران نسبت به عربستان و کشورهای منطقه و برخی کشورهای اروپایی امن‌تر است و تاکنون اتفاق سویی که نشان از ناامنی در ایران باشد، رخ نداده است.

وی به تصمیم اخیر کنفدراسیون آسیا مبنی بر بازی بین تیم‌های باشگاهی ایران با تیم‌های باشگاهی عربستان در زمین ثالث اشاره و اظهار کرد: پول و نفوذ عرب‌ها در تصمیم‌گیری AFC برای بازی تیم‌های باشگاهی ایران با عربستانی‌ها در کشور ثالث تاثیرگذار بوده است آن هم از این جهت که آن‌ها در زمان انتخابات ریاست AFC لابی بهتر و قوی‌تری نسبت به ما داشتند و اکنون توانستند از این لابی استفاده کنند. طبیعتا اگر لابی مناسب در عرصه بین‌المللی، سیاست، اقتصاد و ورزش وجود نداشته باشد نمی‌توان به اندازه کافی از فرصت‌ها استفاده کرد.

سخنگوی فراکسیون ورزش در ادامه با تاکید بر لزوم فعال‌تر شدن وزارت ورزش در این موضوع گفت: با توجه به اینکه فدراسیون فوتبال از لحاظ مالی و تشکیلاتی نسبت به سایر فدراسیون‌ها قوی‌تر است باید ارتباط بهتری با وزارت ورزش و حتی وزارت خارجه برای پیگیری و حل این موضوع برقرار کند. نباید انتخابات فدراسیون فوتبال باعث شود کانون توجهات به نتیجه انتخابات سوق پیدا کند چون در نهایت ضرر نهایی به مردم وارد می‌شود.

حسینی با تاکید بر اینکه عربستان استدلال قوی ندارد، گفت: اکنون زمانی است که بخش حقوقی و بین‌المللی وزارت ورزش و وزارت خارجه را درگیر کند و از تجربیات وزارت خارجه برای حل این موضوع استفاده کند. طبیعتاً وزارت‌خانه‌های خارجه و ورزش با داشتن نیروهایی مجرب و مسلط به حقوق بین‌الملل می‌توانند کمک‌های لازم را به فدراسیون فوتبال برای حل این موضوع داشته باشند.

به گزارش ایسنا؛ وی در پایان در توصیه‌ای به تمامی کشورهای دنیا گفت: توصیه اخلاقی ما به همه کشورهای دنیا این است وقتی در حلقه‌های المپیک و میادین ورزشی قرار می‌گیریم سیاست و پول و مسائل مالی را کنار گذاشته و با رویکرد دوستانه دور یک میز بنشینیم. نباید سیاست نقشی در تصمیم‌گیری‌های ورزش داشته باشد چون اصل در ورزش این است که مردم با هر نگاه، رنگ و نژادی، در زمین ورزشی توانمندی‌هایشان را به نمایش بگذارند. این توانمندی‌ها جنگ قدرت سیاسی نیست بلکه توانمندی‌های ورزشی است که از قبل معرف پهلوانی بروز پیدا می‌کند.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet