هدر موبایل
1395/01/27 11:12:20
سرویس اجتماعی
عزیزی تاکید کرد:

فعالیت مافیای دستفروشی؛ نتیجه کم کاری مسئولان شهری در ساماندهی دستفروشان سطح شهر و مترو

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، بر لزوم برخورد جدی با مافیای فعال دستفروشی در پایتخت تاکید کرد و افزود: نیروی انتظامی و شهرداری باید در این زمینه پاسخگو باشند.
فعالیت مافیای دستفروشی؛ نتیجه کم کاری مسئولان شهری در ساماندهی دستفروشان سطح شهر و مترو رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، بر لزوم برخورد جدی با مافیای فعال دستفروشی در پایتخت تاکید کرد و افزود: نیروی انتظامی و شهرداری باید در این زمینه پاسخگو باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201602100356062776.jpg فعالیت,مافیای,دستفروشی؛,نتیجه,کم,کاری,مسئولان,شهری,در,ساماندهی,دستفروشان,سطح,شهر,و,مترو Icana

عبدالرضا عزیزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ در واکنش به اظهارات مطرح شده از سوی مسئولان شهری مبنی بر وجود مافیای دستفروشی در پایتخت، گفت: فعالیت مافیای دستفروشی نتیجه بی توجهی مسئولان شهری به جمع آوری و ساماندهی دستفروشان سطح شهر و مترو است.

 

انتقاد از رشد و شیوع معضل دستفروشی در پایتخت

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از رشد و شیوع معضل دستفروشی در پایتخت، بروز این پدیده را نتیجه نبود اشتغال پایدار و مشکلات اقتصادی کشور خواند و یادآور شد: در حالی بیکاری مهمترین عامل روی آوردن افراد جامعه به معضل دستفروشی است که هنوز گام های اساسی برای رفع این معضل در کشور برداشته نشده است.

 

لزوم جمع آوری و ساماندهی دستفروشان پایتخت

وی جمع آوری و ساماندهی دستفروشان پایتخت را امری ضروری خواند و افزود: از آنجایی که دستفروشان با بساط گستری در خیابان های شلوغ شهر موجب بی نظمی، ایجاد مزاحمت، زشتی چهره پایتخت و از همه مهمتر افزایش ترافیک شده اند بنابراین ساماندهی تمامی آنها ضروری به نظر می رسد البته لازمه جلوگیری از فعالیت مافیای فعال دستفروشی نیز جمع آوری و ساماندهی دستفروشان است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با مثبت ارزیابی کردن ساماندهی دستفروشان بازار تهران، گفت: شهرداری می تواند این رویه را ادامه داده و نهایت اهتمام  خود را در ساماندهی دیگر دستفروشان پایتخت نیز به کار برد.

عزیزی ادامه داد: شهرداری به راحتی می تواند معضل دستفروشی را در پایتخت تبدیل به فرصت کرده و از ادامه فعالیت مافیا و سودجویان نیز جلوگیری کند، البته مسئولان شهری می توانند بازارچه هایی را به دستفروشان نیازمند اختصاص دهند  که بتوانند محصولات خود را در آنجا به مشتریان عرضه کنند تا هم از بساط گستری و هم از فروش کالاهای تقلبی و بی کیفیت جلوگیری و از همه مهمتر معضل دستفروشی  رفع و به سمت بازار کار رسمی سوق یابد.

 

قوه قهریه و اعمال زور در جلوگیری از ادامه فعالیت دستفروشان بی تاثیر است

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی،  قوه قهریه و اعمال زور را در جلوگیری از ادامه فعالیت دستفروشان پایتخت بی تاثیر خواند و تصریح کرد: برخورد قهری با دستفروشان به صورت غیرکارشناسی درست نیست زیرا پس از جمع آوری، آنها در مکان دیگری بساط می کنند، در حالی که با برنامه ریزی مناسب می توان دستفروشان نیازمند و واقعی را شناسایی و از ادامه فعالیت مافیای فعال دستفروشی و سودجویان نیز جلوگیری کرد.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، بر لزوم برخورد جدی با مافیای فعال دستفروشی در پایتخت تاکید کرد و افزود: نیروی انتظامی، قوه قضائیه و شهرداری باید در این زمینه پاسخگو باشند و با شناسایی این افراد به صورت جدی و قاطع با آنها برخورد کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ ابوالقاسم چیذری، مدیرعامل شرکت شهربان طی روزهای اخیر بر شناسایی پشت پرده ها و مافیای دستفروشی در پایتخت تاکید کرد و گفت: برخی از این مافیا سابقه حضور ۵ تا ۱۰ ساله در مکان مشخصی را دارند و حس مالکیت پیدا کردند در حالی که برخورد با آنها باعث کاهش مقاومت دستفروشان خواهد شد/.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet