هدر موبایل
1395/01/25 15:31:19
سرویس سیاسی
خدایی سوری:

سفرهای ملک سلمان نشان از وجود اضطراب و استرس در بین سران آل سعود دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفرهای ملک سلمان نشان از اضطراب و استرس سران آل سعود دارد، گفت: آن ها به دنبال این هستند تا کشورها را هم پیمان خود سازند و از باتلاقی که خود به وجود آورده آزاد شود.
سفرهای ملک سلمان نشان از وجود اضطراب و استرس در بین سران آل سعود دارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفرهای ملک سلمان نشان از اضطراب و استرس سران آل سعود دارد، گفت: آن ها به دنبال این هستند تا کشورها را هم پیمان خود سازند و از باتلاقی که خود به وجود آورده آزاد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/104901.jpg سفرهای,ملک,سلمان,نشان,از,وجود,اضطراب,و,استرس,در,بین,سران,آل,سعود,دارد Icana

حجت الله خدائی سوری در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص تلاش عربستان سعودی برای یارگیری در منطقه و سفر به مصر، اظهار داشت: سفرهای این چنینی ملک سلمان نشان از اضطراب و استرس سران آل سعود دارد تا سایر کشورها را هم پیمان خود سازند تا از باتلاقی که خود به وجود آورده آزاد شود.

نماینده مردم سلسه و دلفان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: عربستان در بحرین، سوریه و یمن گراب هایی را ایجاد کرده که خود گرفتار آن ها شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص تلاش عربستان برای همسو کردن کشور مصر با سیاست های خود، ادامه داد: بعید می دانم کشوری با سابقه و تمدن مصر تبدیل به بازیچه ای در دست سعودی ها شود.

خدایی سوری با بیان اینکه گرچه که وضعیت اقتصادی مصر در شرایط خوبی قرار ندارد، گفت: بیش از 2 میلیون نفر از مردم مصر در کنار قبرستان ها شب را به روز می رسانند که نشان می دهد وضعیت خوبی ندراند.

وی افزود: پول و دلارهای نفتی سعودی شاید در برخی مواقع سران کشور مصر را وسوسه کند اما ایران امیدوار است که مصر با توجه به پیشینه تاریخی، سیاسی و تمدنی خود بازیچه کشوری که حدودا صد سال قدمت دارد، نشود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: مسئولان و مردم مصر باید تاریخ کشور خود را مطالعه کنند تا کشوری با سابقه کوتاهی مثل عربستان با دلارهای نفتی آن ها را بازیچه خود قرار ندهد.

خدایی سوری تاکید کرد: فعالیت های اینگونه عربستان در منطقه و جهان هیچ تاثیری بر روند سیاست خارجی و داخلی ایران نخواهد داشت چون حقانیت جمهوری اسلام یایران برای کشورهای جهان ثابت شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet