هدر موبایل
1395/01/29 11:00:07
سرویس فرهنگی
ندیمی تاکید کرد:

نقش مهم اتاق‌های بازرگانی در عرضه جهانی کالاهای هنری/ فرهنگ اهدای آثار ایرانی به مهمانان خارجی ابتر ماند

عضو فراکسیون هنرورسانه مجلس معتقد است فرهنگ اهدای آثار نفیس ایرانی به مقامات دیگر کشورها، ابتر ماند چراکه این فرهنگ باید پُلی برای معرفی آثار ایرانی به دیگر کشورها و در ادامه ایجاد بازارهای بین‌المللی می‌بود ولی نتیجه قابل‌قبولی حاصل نشد.
نقش مهم اتاق‌های بازرگانی در عرضه جهانی کالاهای هنری/ فرهنگ اهدای آثار ایرانی به مهمانان خارجی ابتر ماند عضو فراکسیون هنرورسانه مجلس معتقد است فرهنگ اهدای آثار نفیس ایرانی به مقامات دیگر کشورها، ابتر ماند چراکه این فرهنگ باید پُلی برای معرفی آثار ایرانی به دیگر کشورها و در ادامه ایجاد بازارهای بین‌المللی می‌بود ولی نتیجه قابل‌قبولی حاصل نشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604100685208370.jpg نقش,مهم,اتاق‌های,بازرگانی,در,عرضه,جهانی,کالاهای,هنری/,فرهنگ,اهدای,آثار,ایرانی,به,مهمانان,خارجی,ابتر,ماند Icana

ابوذر ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت توجه اتاق بازرگانی به کالاهای فرهنگی - هنری جهت ایجاد بازار فروش جهانی، گفت: ایران در زمینه کالای صنعتی رقیبان بسیاری در عرصه‌های جهانی دارد اما کالاهای فرهنگی و هنری ایران مانند فرش، تابلوهای نقاشی، صنایع‌دستی و... بی‌بدیل هستند؛ به‌همین دلیل اتاق‌های بازرگانی و بخش‌های خصوصی می‌توانند از طریق معرفی و عرضه جهانی این کالاها درآمدزایی کنند و به مرور فروش این کالاها جایگزین نفت و گاز و... شوند.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان رونق گردشگری نیز به این مسئله ارتباط دارد، ادامه داد: به‌یقین هدف از افزایش حضور گردشگران در داخل کشور فروش کالاهای صنعتی به آن‌ها نیست و توقع خرید کالاهای فرهنگی و هنری از سوی  آن‌ها می‌رود اما این امر مستلزم معرفی مناسب فرش، تابلوهای هنری و دیگر آثار مشابه در بازارهای برون مرزی، جهانی و بازرگانی است.

وی با بیان اینکه اتاق‌های بازرگانی باید بازنگری در معرفی کالاهایی صادراتی خود داشته باشند، گفت: تشکیل نمایشگاههای تخصصی و بازرگانی داخلی و خارجی، شرکت در سمینارها و کنفرانسهای مربوط، ارتباط با اتاق‌های بازگانی سایر کشورها و تشکیل اتاقهای مشترک و کمیتههای مشترک برای معرفی کالای فرهنگی و هنری ایران باید در دستور کار اتاق‌های بازرگانی قرار گیرد.

ندیمی با بیان اینکه توجه به دستاوردهای بی‌بدلیل هنری ایران کمک شایانی به ارزآوری و اشتغال‌زایی خواهد داشت، افزود: اتاق بازرگانی می‌تواند سهم عمده‌ای را در جهت مدیریت ارزی در این وانفسای جذب ارز داشته باشد.

ایرج ندیمی ایرج ندیمی34067512/13/2015 9:50:30 AMhttp://media.icana.ir/Image/2015/12/126600_Thum.jpg
ایرج ندیمی

وی با اشاره به اینکه بازرگانان باید تیزهوش و خلاق باشند، تصریح کرد: نباید از  فرصت‌های صادرات آثار هنری حتی در زمینه فیلم و سریال، به راحتی گذشت.

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس با اشاره به ابتر ماندن فرهنگ اهدا آثار نفیس ایرانی به مقامات دیگر کشورها در میان مسئولان کشور، اضافه کرد: این فرهنگ باید پُلی برای معرفی آثار ایرانی به دیگر کشورها و در ادامه ایجاد بازارهای بین‌المللی باشد اما متاسفانه رویکرد مدیران در حد اهدا باقی مانده و نتوانسته‌اند از این مرحله گذر کنند و در تمام این سال‌ها با وجود اهدا آثار بسیار نفیس به مقامات کشورهای مختلف خروجی و نتیجه قابل‌قبولی حاصل نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet