خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1395/01/29 15:26:59
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری:

بود و نبود شورای عالی سینما تأثیری بر حال سینماگران نداشت/ متولی اصلی وزارت ارشاد باشد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه شورای عالی سینما باعث حمایت از سینماگران نمی‌شد، معتقد است انحلال آن شورا می‌تواند راهی به سوی حمایت واقعی از این حوزه از سوی وزارت فرهنگ فراهم کند.
بود و نبود شورای عالی سینما تأثیری بر حال سینماگران نداشت/ متولی اصلی وزارت ارشاد باشد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه شورای عالی سینما باعث حمایت از سینماگران نمی‌شد، معتقد است انحلال آن شورا می‌تواند راهی به سوی حمایت واقعی از این حوزه از سوی وزارت فرهنگ فراهم کند. https://cdn.icana.ir/d/019/122451.jpg بود,و,نبود,شورای,عالی,سینما,تأثیری,بر,حال,سینماگران,نداشت/,متولی,اصلی,وزارت,ارشاد,باشد Icana

سیدرمضان شجاعی کیاسری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص وضعیت شورای عالی سینما گفت: شورای عالی سینما یکی از موضوعاتی بود که نه تنها باعث حمایت از سینماگران نمی شد بلکه به محل اصلی برای کشمکش میان سینماگران و وزارت ارشاد تبدیل شده بود.

نماینده ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: برای حمایت از سینماگران لازم است راهکار اساسی سنجیده شده و همه دستگاه‌های ذی ربط تحت لوای یک پرچم فعالیت کنند که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی اصلی می‌تواند بهترین مدیریت، حمایت و برنامه ریزی را در این زمینه داشته باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه شورای عالی سینما با بی‌قانونی از سوی دولت قبلی تشکیل شد، عنوان کرد: جلسات این شورا هیچگاه به صورت مرتب تشکیل نشد و از آنجایی که رئیس جمهور ریاست آن را نیز بر عهده داشت هیچگاه آنطور که باید برای این شورای عالی سینما وقت نمی گذاشت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: شورای عالی سینما که قصد سیاست گذاری های کلان در حوزه سینما را داشت نتوانست موفق عمل کند لذا امروز با انحلال آن می توان کار دولت را سبک کرد و تولیت اصلی آن را به وزارت ارشاد سپرد تا حمایت واقعی از سینما و سینماگران صورت گیرد.

 به گزارش خانه ملت، اخیرا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفته به دلیل ایرادهای قانونی، پیشنهاد انحلال شورای عالی سینما به کمیسیون فرهنگی دولت داده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet