هدر موبایل
1395/01/30 10:59:59
سرویس اقتصادی
توکلی خبرداد:

سیل و برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا قیمت گوجه فرنگی را افزایش داد

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا در نتیجه وقوع سیل در برخی استان ها را عاملی برای گرانی گوجه فرنگی در بازار دانست.
سیل و برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا قیمت گوجه فرنگی را افزایش داد نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا در نتیجه وقوع سیل در برخی استان ها را عاملی برای گرانی گوجه فرنگی در بازار دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/125623.jpg سیل,و,برهم,خوردن,تعادل,عرضه,و,تقاضا,قیمت,گوجه,فرنگی,را,افزایش,داد Icana

محمدتقی توکلی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش قیمت گوجه فرنگی در بازار، گفت: سیل اخیر بسیاری از محصولات کشاورزی را در استان های درگیر از بین برده و افزایش قیمت رخ داده ناشی از محدودیت عرضه است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا در هر برهه ای از زمان به رشد قیمت ها منجر شده است،افزود: برای کنترل قیمت اقلام مورد نیاز مردم باید نظارت بر شیوه عرضه محصولات و کالاها تشدید شود.

وی با بیان اینکه افزایش نرخ گوجه فرنگی در بازار موقتی است،تصریح کرد: تاثیر کندشدن حمل و نقل محموله های تولیدی به بازارهای مصرف برروی قیمت محصولاتی همچون گوجه فرنگی مشهود است.

محمدتقی توکلی در خانه ملت محمدتقی توکلی در خانه ملت3406758/14/2013 6:59:16 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/08/44029_Thum.jpg
محمدتقی توکلی در خانه ملت

 

محدودیت تولید محصولی چون گوجه فرنگی در کشور وجود ندارد

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید براینکه محدودیت تولید محصولی چون گوجه فرنگی درکشور وجود ندارد،گفت: در حال حاضر سود نهایی بسیاری از محصولات کشاورزی به جای اینکه به جیب کشاورز برود در جیب دلالان محفوظ است.

وی ادامه داد: دولت باید با نظارت بر بازار تنظیم نرخ ها را رقم بزند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: متاسفانه در نتیجه ضعف نظارت ها قیمت خرید گوجه فرنگی دربازار 4 تا 5 برابر قیمتی است که از کشاورزان خریداری می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet