خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/01/29 16:26:14
سرویس سیاسی
خدایی سوری:

پیام های اظهارات موگرینی درباره نقش تاثیرگذار ایران در به نتیجه رساندن گفت‌وگوهای سوری-سوری

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران از ابتدا موضع مشخصی در مورد تعیین سرنوشت سوریه داشت و معتقد بوده و هست که سرنوشت این کشور باید به دست مردم این کشور رقم بخورد.
پیام های اظهارات موگرینی درباره نقش تاثیرگذار ایران در به نتیجه رساندن گفت‌وگوهای سوری-سوری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران از ابتدا موضع مشخصی در مورد تعیین سرنوشت سوریه داشت و معتقد بوده و هست که سرنوشت این کشور باید به دست مردم این کشور رقم بخورد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604100804061664.jpg پیام,های,اظهارات,موگرینی,درباره,نقش,تاثیرگذار,ایران,در,به,نتیجه,رساندن,گفت‌وگوهای,سوری-سوری, Icana

حجت الله خدایی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص اظهارات فدریکا موگرینی مبنی بر نقش تاثیرگذار ایران در به نتیجه رساندن گفت‌وگوهای سوری-سوری، اظهار داشت: خانم موگرینی می داند که آمریکا در کنار برخی از کشورهای غرب و کشورهای مرتجع حاشیه خلیج فارس، طرحی را تهیه کرده بودند که بر طبق آن می بایست، کار حکومت سوریه تمام شود.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مخالفان حکومت قانونی سوریه از سراسر دنیا به این کشور تروریست وارد کردند، بیان کرد: علت تغییر موضع مسئولان غربی این است که آن ها بعد از 5 سال خونریزی و عدم دستیابی به نتیجه دلخواه خود نرسیده اند و مجبورند در حال حاضر با ایران هماهنگی کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نقش مستشاری جمهوری اسلامی ایران در سوریه و پیش بینی های ایران در خصوص داعش و بازگشت تروریست ها به خاک کشورهای خود امروز به نتیجه رسیده است.

خدایی سوری با بیان اینکه این هجمه به یک دولت قانونی در سوریه، خارج از چارچوب مقررات بین المللی است، متذکر شد: امروز بر غربی ها مشخص شد که بدون ایران کاری در سوریه پیش نخواهد رفت و ایران نیز از ابتدا موضع مشخصی در مورد تعیین سرنوشت سوریه داشت و معتقد بوده و هست که سرنوشت این کشور باید به دست مردم این کشور رقم بخورد.

وی افزود: تروریست های اجاره ای در سوریه، کشورهای مرتجع و رژیم صهیونیستی نمی توانند برای مردم و کشور سوریه تعیین و تکلیف کنند. واقعیتی در عرصه بین الملل بوجود آمده که مشخص شد نظرات ایران درست بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مردم سوریه به خوبی مقاومت کردند و در انتخابات اخیر این کشور نیز حضور موثری داشتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet