هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تامینی لیچائی:

مجلس تاخیر در اعلام تعرفه‎‌های پزشکی را پیگیری می‌کند/ عدم هماهنگی وزارت بهداشت، شورای عالی بیمه ونظام پزشکی در اعلام تعرفه‌ها

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از عدم تعیین تکلیف تعرفه های حوزه سلامت انتقاد کرد و گفت: درصورت تاخیر ادامه دار تعیین تعرفه های پزشکی، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ورود پیدا خواهد کرد.
دوشنبه 30 فروردین 1395 ساعت 14:55
مجلس تاخیر در اعلام تعرفه‎‌های پزشکی را پیگیری می‌کند/ عدم هماهنگی وزارت بهداشت، شورای عالی بیمه ونظام پزشکی در اعلام تعرفه‌ها عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از عدم تعیین تکلیف تعرفه های حوزه سلامت انتقاد کرد و گفت: درصورت تاخیر ادامه دار تعیین تعرفه های پزشکی، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ورود پیدا خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/47456.jpg ,مجلس,تاخیر,در,اعلام,تعرفه‎‌های,پزشکی,را,پیگیری,می‌کند/,عدم,هماهنگی,وزارت,بهداشت،,شورای,عالی,بیمه,ونظام,پزشکی,در,اعلام,تعرفه‌ها Icana

حسن تامینی لیچائی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عدم تعیین تکلیف تعرفه‌های حوزه سلامت در کشور، افزود: اکنون به دلیل این تاخیر بسیاری از مراکز درمانی دولتی و خصوصی با چالش جدی مواجه شده و به دلیل عدم تعیین تعرفه‌های پزشکی بلاتکلیف هستند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این بلاتکلیفی در مشخص شدن تعرفه‌های حوزه سلامت منجر شده در برخی از این مراکز تعرفه‌ها خودسرانه افزایش یابد و این اقدام فشار مالی به بیماران تحمیل می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: وزارت بهداشت، شورای عالی بیمه و سازمان نظام پزشکی باید هماهنگی لازم را در خصوص تعیین افزایش منطقی تعرفه‌ها داشته باشند چراکه دیرکرد در اعلام تعرفه‌های سال جدید، جامعه پزشکی را متضرر خواهد کرد این درحالی است که شنیده می شود این هماهنگی بین مسئولان مربوطه صورت نگرفته است.

وی یادآور شد: مجلس تاکنون درگیر بررسی لایحه بودجه سال 95 کل کشور بوده است و بدون شک درصورت تاخیر ادامه دار تعیین تعرفه های پزشکی، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ورود پیدا خواهد کرد.

تامینی لیچائی با تاکید بر ضرورت تعیین نرخ واقعی تعرفه‌های پزشکی، یادآور شد: برخی از رشته‌های پزشکی نیاز به افزایش قیمت ندارند لذا نباید سیستم یکپارچه ای در تعیین تعرفه ها برای همه رشته های پزشکی تعیین کرد.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، گفت: همچنین این افزایش تعرفه نیز باید به صورت منطقی اعمال شود زیرا اگر بیمه ها در پرداخت آن ناتوان باشند بدهی آنها به مراکز درمانی دوچندان شده و از سویی دیگر فشار مالی زیادی نیز بر بیماران تحمیل خواهد شد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر