هدر موبایل
1388/02/09 12:00:00
سرویس صحن

دهقانی: در جمهوری اسلامی، نقش تعیین کننده بر عهده مردم است

**نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران، نظام مردم‌سالاری دینی است که نقش اصلی و تعیین کننده آن را مردم به عهده دارند.

"عزت‌الله دهقانی" ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) و بزرگداشت ایام شهادت استاد مطهری، هفته‌های معلم و کارگر را گرامیداشت.

وی در ادامه افزود: دولت در پرداخت مطالبات دو قشر شریف معلم و کارگر و استخدام حق‌التدریسی‌ها و آموزشیاران نهضت سوادآموزی اهتمام ویژه نشان دهند.

دهقانی از مدیران و استاندار استان لرستان به خاطر پیشنهاد بودجه 88 با افزایش 67 درصدی که در دولت و مجلس به تصویب رسیده نیز تشکر کرد و گفت: به خاطر اختصاص بودجه عمرانی دورود و ازنا، اعتبارات کشاورزی، راه‌سازی، صنعت، آب و فاضلاب، احداث بیمارستان و بهداری، سدسازی و گازرسانی تقدیر و تشکر می‌کنم و در عین حال بر ضرورت فاز 4 سیمان دورود و فولاد ازنا تاکید دارم.

نماینده مردم درود و ازنا این روزها را روزهای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در خصوص انتخابات سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری دهم دانست و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران، نظام مردم‌سالاری دینی است که نقش اصلی و تعیین کننده آن را مردم به عهده دارند، بنابراین مردم هستند که در ایفای نقش سالاری، خادمان خود را معین خواهند کرد.

وی تصریح کرد: اگر سالاری مردم با رعایت جوانب احتیاط اعمال شود، کشور از بد حادثه مصون خواهد ماند.

دهقانی ادامه  داد: اگر در اعمال نقش سالاری بی‌احتیاطی صورت گیرد، قطعا دچار چالش خواهیم شد، چرا که مولای متقیان نیز تاکید دارند که اگر کسی از تجربیات گذشته عبرت نگیرد، در دوران ندامت کاری‌ها سقوط خواهد کرد.

دهقانی با انتقاد از روند برخی امور و سیاست‌های اتخاذ شده در دولت هشتم گفت:‌ خوشبختانه امت حاضر در صحنه، روند دولت هشتم را تحمل نکرد و نسبت به اصول و مبانی اعتقادی و ارزشی اهتمام ورزید و طرز تفکر اصولگرایی گسترش یافت و ارتباطات تشکیلاتی اصولگرایان قوی‌تر و رشته همبستگی نیز استوارتر گردید.

نماینده درود و ازنا با تاکید بر این‌که اصولگرایان در انتخابات گذشته استوارتر به میدان آمده و خود را در معرض آراء عمومی قرار دادند، خاطرنشان کرد: امت اسلامی بر اساس اصول اعتقادی و اعتقادات اصولی، سالاری خویش را به خوبی اعمال و خدمتگذاران خویش را انتخاب نمود.

وی خاطرنشان کرد: با روی کار آمدن دولت اصولگرا، الزام عملی به ولایت فقیه و حرکت در چارچوب رهنمودهای امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری در سیاست‌گذاری داخلی و خارجی تحقق یافت.

این نماینده مجلس ادامه داد:‌ با روی کار آمدن دولت اصولگرا نه تنها هیمنه تجمل و اسراف‌زدگی در هم شکست و ساده‌زیستی ترویج شد، بلکه اتخاذ تصمیم در مرکز، جای خود را به سفرهای استانی و کشاندن پای مسوولان نظام به اقصی نقاط شهرستان‌ها و بخش‌ها و روستاهای دور افتاده داد.

نماینده مردم دورود و ازنا با بیان اینکه بودجه کشور به طرف مناطق محروم و استان‌های توسعه نیافته،‌ اقشار آسیب‌پذیر و دهک‌های پایین جامعه سمت و سو یافته است، گفت: با دولت اصولگرا، شعار عدالت محوری، سهام عدالت، هدفمند کردن یارانه‌ها، مسکن مهر، بیمه‌های روستایی و عشایری تحقق یافته و سیاست خارجی با معیار نه شرقی، نه غربی و با میزان عزت، حکمت و مصلحت و شدت در مقابل استکبار و رفعت در مقابل انسان‌های در بند عملی شد.

دهقانی همچنین اظهار داشت: مدیریت اجرایی کشور نیز از ورود به مناقشات سیاسی و احزاب خودداری جدی کرده و تمام اهتمام مصروف خدمت به مردم شده است.

ور در ادامه خاطرنشان کرد: آرامش و اطمینان و روحیه اعتماد در کشور حاکم شده، مدیریت ارزشی تثبیت گردیده، اراده الهی امت در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای به کرسی نشسته، فرهنگ مقاومت و استکبارستیزی ترویج یافته، تولید علم و فناوری در ابعاد صنعتی، کشاورزی، پزشکی و نظامی و ارائه مقالات علمی در همایش‌های داخلی و بین‌المللی به اوج رسیده است.

این نماینده اصولگرا در پایان از جبهه‌ پیروان خط امام و رهبری در معرفی احمدی‌نژاد به عنوان کاندیدای اصلح و از همدلی و اتحاد نمایندگان استان لرستان در حمایت از احمدی‌نژاد تشکر کرد و از فرهنگیان و مردم خواست تا در پای صندوق‌های رای حضور حداکثری داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet