هدر موبایل
1395/02/04 16:56:07
سرویس سیاسی
سبحانی نیا ر واکنش به ادعاهای غربی ها درباره آزمایش موشکی ایران با قابلیت حمل کلاهک‌ هسته‌ای:

ادعای موشکی آمریکا با طعم ایران هراسی/ساخت موشک هسته‌ای، جایی در دکترین نظامی ایران ندارد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه تلاش برای ساخت موشک با قابلیت حمل کلاهک هسته ای، جایی در دکترین نظامی و موشکی ایران ندارد، گفت: مقامات کشورمان بارها اعلام کرده اند که تقویت حوزه موشکی تنها برای دفاع از خاک کشور و مقابله با حمله دشمنان است و ما به دنبال ساخت و تکثیر سلاح های غیرمتعارف نیستیم.
ادعای موشکی آمریکا با طعم ایران هراسی/ساخت موشک هسته‌ای، جایی در دکترین نظامی ایران ندارد نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه تلاش برای ساخت موشک با قابلیت حمل کلاهک هسته ای، جایی در دکترین نظامی و موشکی ایران ندارد، گفت: مقامات کشورمان بارها اعلام کرده اند که تقویت حوزه موشکی تنها برای دفاع از خاک کشور و مقابله با حمله دشمنان است و ما به دنبال ساخت و تکثیر سلاح های غیرمتعارف نیستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/123247.jpg ادعای,موشکی,آمریکا,با,طعم,ایران,هراسی/ساخت,موشک,هسته‌ای،,جایی,در,دکترین,نظامی,ایران,ندارد Icana

حسین سبحانی نیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تکذیب ادعای روزنامه های انگلیسی و آمریکایی درباره آزمایش موشکی با قابلیت حمل کلاهک‌ هسته‌ای از سوی ایران، گفت: ایران تاکنون چندین آزمایش موشکی را انجام نداده و آخرین اقدامات و فعالیت های دفاعی کشور در رژه ارتش به نمایش گذاشته شد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آمریکا با طرح این موضوعات در شرایط کنونی به دنبال تشدید ایران هراسی در عرصه بین الملل و منطقه و بزرگنمایی تهدید ایران برای کشورهای عربی است.

وی با اعلام اینکه تلاش برای ساخت موشک با قابلیت حمل کلاهک هسته ای، جایی در دکترین نظامی و موشکی ایران ندارد، گفت: مقامات کشورمان بارها اعلام کرده اند که تقویت حوزه موشکی تنها برای دفاع از خاک کشور و مقابله با حمله دشمنان است و ما به دنبال ساخت و تکثیر سلاح های غیرمتعارف نیستیم.

سبحانی نیا افزود: جمهوری اسلامی در سی سال اخیر تلاش های بسیاری را برای تقویت بنیه دفاعی خود انجام داده و خوشبختانه امروز ایران در حوزه نظامی و دفاعی در سطح منطقه در جایگاه بسیاری بالایی قرار دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: در شرایط کنونی تلاش ایران برای تقویت همگرایی و وحدت میان کشورهای منطقه است، که این مسئله به نظر می رسد به مذاق کشورهای غربی و فرامنطقه ای خوش نیامده و از هر طریقی برای بر هم زدن آن تلاش می کنند.

روزنامه انگلیسی «دیلی‌میل» در گزارشی مدعی شد که ایران یک موشک فضایی جدید با فناوری کره شمالی را آزمایش کرده است که قادر است برای حمل کلاهک‌های هسته‌ای مورد استفاده قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet