ایام محرم 1398
1395/02/06 10:31:29
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری:

مجلس تمام تلاش خود را برای حل مسائل فرهنگی داشته/ طیف فکری خاصی تنش‌زایی می‌کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تلاش‌های مجلس در حمایت از وزارت ارشاد گفت: مجلس همواره تعامل خوبی با وزارت ارشاد داشته و در حد توان از هیچ حمایتی دریغ نکرده است.
مجلس تمام تلاش خود را برای حل مسائل فرهنگی داشته/ طیف فکری خاصی تنش‌زایی می‌کند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تلاش‌های مجلس در حمایت از وزارت ارشاد گفت: مجلس همواره تعامل خوبی با وزارت ارشاد داشته و در حد توان از هیچ حمایتی دریغ نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/122451.jpg مجلس,تمام,تلاش,خود,را,برای,حل,مسائل,فرهنگی,داشته/,طیف,فکری,خاصی,تنش‌زایی,می‌کند Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تلاش های مجلس برای حمایت از حوزه فرهنگ کشور و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی اصلی این مقوله، گفت: مهم ترین حمایتی که کمیسیون فرهنگی و نمایندگان مجلس از وزارت فرهنگ داشته اند، پیرامون مباحث بودجه ای بوده است که هرساله با شرایط سختی که از نظر مضیقه های مالی وجود دارد، تلاش شد کمک شایانی به این وزارتخانه صورت گیرد.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از جمله افزایش بودجه در بخش حمایت از تولیدات فیلم های فاخر، کتاب، تئاتر و غیره بوده است؛ البته در بحث تخصیص مشکلاتی وجود دارد که باید به طوری کلی نگاه به حوزه و بودجه فرهنگ تغییر کند تا این مسائل برطرف شود.

وی ادامه داد: با وجود تلاش های مجلس برای حوزه فرهنگ کشور، اعمال فشار از سوی مجلس در برخورد با وزارت ارشاد قابل پذیرش نیست و مجلس تمام تلاش خود برای تعامل با این وزارتخانه جهت حل مسائل فرهنگی کشور را داشته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: فشارهایی که بعضا بر حوزه فرهنگ به خصوص علیه مسئولان و سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشاهده می شود نه از داخل مجلس بلکه از سوی طیف فکری خاصی در خارج هدایت می شود که ذاتا مخالف دولت هستند؛ البته برخی نمایندگان همفکر آنها در مجلس نیز متاثر از این امر می شوند و گاه مشاهده شده در مسیر حرکت وزارت فرهنگ، سرعت‌گیرهایی قرار می دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet