ایام محرم 1398
1395/02/08 11:44:55
سرویس هیات رئیسه

پایان نشست کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی

نشست کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی در دومین روز کاری خود پایان یافت.
پایان نشست کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی نشست کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی در دومین روز کاری خود پایان یافت. https://cdn.icana.ir/d/019/201604100721089161.jpg پایان,نشست,کمیته,دائم,امور,اجتماعی,و,فرهنگی,مجمع,مجالس,آسیایی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد در پایان نشست کمیته دائم امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی ضمن تشکر از نماینده رئیس APA و یکایک هیات های پارلمانی آسیایی گفت: امیدوارم ساعت هایی که در تهران حضور داشتید، اوقات خوشی را گذرانده باشید و اگر کوتاهی در پذیرایی و میزبانی بود ببخشید.

وی تاکید کرد: انتظار داریم کمیته های اقتصادی و سیاسی مجمع مجالس آسیایی نیز برگزار شود تا بتوانیم دستاوردهای این کمیته ها را در اجلاس مجمع عمومی که سال جاری و به میزبانی کامبوج برگزار می شود، بررسی کنیم.

همچنین کیم چیت نماینده رئیس APA و عضو هیات پارلمانی کامبوج عنوان کرد: از همه اعضای پارلمانی مجالس آسیایی برای حضور در مجمع عمومی کامبوج دعوت می کنیم در حاشیه جلسه مجمع نشستی برای بررسی دستاوردها خواهیم داشت و بازدیدی از یکی از شهرهای فرهنگی کامبوج انجام می شود.

وی ادامه داد: کامبوج ریاست دو دوره مجمع عمومی را برعهده داشت و خوشحال می شویم که برای دهمین دوره مجمع عمومی مجالس آسیایی میزبانی کامبوج را پذیرا باشید.

در ادامه نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ضمن پذیرفتن دعوت کیم چیت گفت: امیدواریم شاهد برگزاری اجلاسی بااقتدار و حضور حداکثری اعضای پارلمانی APA در کشور پادشاهی کامبوج باشیم.

ابوترابی فرد ادامه داد: امیدواریم که این اجلاس به همگرایی فرهنگی، اقتصادی، سیاسی قاره کهن آسیا منجر شود و به معنای واقعی هزاره سوم در این قاره که کهن ترین و پرجمعیت ترین قاره جهان است تبدیل شود.

وی تاکید کرد: امیدواریم دست و قدرت سلطه گران از آسیا بریده شود و این قاره با علم قوی و فرهنگ غنی، دارای اقتصاد بالنده و مولد باشد.

در ادامه دکتر زهیر صندوقه نماینده پارلمان فلسطین ضمن تشکر از مدیریت حجت الاسلام ابوترابی فرد گفت: فلسطین تنها کشوری است که تحت اشغال ناجوانمردانه است و امیدواریم پس از آزادی قدس شریف، فلسطین میزبان مجمع عمومی مجالس آسیایی باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به نماینده پارلمانی فلسطین گفت: منتظر دعوت نامه شما و برگزاری اجلاس APA در کشور مستقل فلسطین هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet