ایام محرم 1398
1395/02/14 09:41:23
سرویس اجتماعی
رستمیان:

تشدید نظارت وزارت بهداشت و جهاد بر آبیاری محصولات کشاورزی/ کددار کردن، عرضه محصولات آلوده را محدود می‌کند

نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، بر ضرورت نظارت وزارتخانه‌های جهادکشاورزی وبهداشت بر سلامت محصولات کشاورزی تاکید کرد وگفت: کددار کردن و بسته‌بندی محصولات کشاورزی در جلوگیری از عرضه محصولات آلوده موثر است.
تشدید نظارت وزارت بهداشت و جهاد بر آبیاری محصولات کشاورزی/ کددار کردن، عرضه محصولات آلوده را محدود می‌کند نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، بر ضرورت نظارت وزارتخانه‌های جهادکشاورزی وبهداشت بر سلامت محصولات کشاورزی تاکید کرد وگفت: کددار کردن و بسته‌بندی محصولات کشاورزی در جلوگیری از عرضه محصولات آلوده موثر است. https://cdn.icana.ir/d/019/42861.jpg تشدید,نظارت,وزارت,بهداشت,و,جهاد,بر,آبیاری,محصولات,کشاورزی/,کددار,کردن،,عرضه,محصولات,آلوده,را,محدود,می‌کند, Icana

عبدالرحمان رستمیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت مبنی بر اینکه دلیل شیوع بیماری وبا در کشور آلودگی سبزیجات و صیفی‌جاتی است که با فاضلاب آبیاری می شوند، تصریح کرد: از آنجایی که این موضوع با سلامت شهروندان سروکار دارد بهتر است وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به صورت جدی به این موضوع ورود و متخلفان را به دستگاه قضا معرفی کنند.

نماینده مردم دامغان در مجلس نهم، آبیاری سبزی و صیفی‌جات با فاضلاب را تهدیدی برای سلامت شهروندان خواند ویادآور شد: اگرچه به دفعات شاهد طرح این موضوع از سوی مسئولان پایتخت و شهرستان‌ها بوده‌ایم و حتی برای رفع این معضل اقداماتی نیز از طرف آنها صورت گرفت ولی متاسفانه درپی برخوردهای مقطعی، سودجویان از غفلت آنها استفاده کرده و اقدام به آبیاری سبزی و صیفی جات با آب فاضلاب می کنند.

وی ادامه داد: لازم است مسئولان هرچه سریعتر جلوی منفعت طلبی عده‌ای که به خاطر سودجویی با سلامت مردم بازی می‌کنند را بگیرند و به صورت جدی و قاطع با آنها برخورد کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از شیوع انواع بیماری‌ها در کشور باید صنوف توزیعی میوه و سبزی محصولات خود را از مزارع سالم تهیه کنند، تصریح کرد: بدون شک تایید سلامت تولیدات و محصولات کشاورزی بر عهده وزارت بهداشت است که باید در این حوزه به صورت جدی ورود و نظارت بیشتری بر سلامت آنها داشته باشد.

رستمیان آبیاری سبزیجات با فاضلاب را تهدیدی برای سلامت شهروندان خواند و گفت: برای جلوگیری از بروز چنین تخلفاتی، وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید نظارت موثری در سطح تولید وعرضه بر سلامت محصولات کشاورزی داشته باشند؛ البته کددار کردن و بسته بندی محصولات کشاورزی در جلوگیری از بروز تخلفات موثر است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طی نکردن مراحل لازم برای تصفیه آب شرایط زیست محیطی نامناسبی را برای محصولات کشاورزی فراهم آورده است، تصریح کرد: شهروندان برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های واگیر باید توصیه‌های بهداشتی را درباره نحوه شست وشوی سبزی و میوه به کار برند تا آلودگی آنها رفع و احتمال ابتلا به بیماری های واگیر کاهش یابد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، انجام اقدامات پیشگیرانه را در جلوگیری از شیوع بیماری های واگیر بسیار موثر دانست و افزود: رعایت بهداشت و پیشگیری اصولی ترین راهکار برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های واگیر است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet