ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1386/07/09 18:03:00
سرویس سیاسی

رئیس مجلس: در دنیای غرب سالمندی وبال است

رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز دوشنبه در بازدید از خانه سالمندان کهریزک با اشاره به مقام والای سالمندان در جامعه اسلامی و ایران، دیدگاه دنیای غرب به سالمند را یک سربار خواند.

غلامعلی حدادعادل ضمن تشکر از زحمات تمامی پرسنل این آسایشگاه گفت: سال ها وصف آسایشگاه کهریزک را شنیده بودم و امروز روز خوبی برای من است که توانسته ام در کنار وزیر تامین اجتماعی و رئیس بهزیستی و حسین فدایی نماینده تهران در جمع کسانی باشم که به مددجویان خدمت می کند.

وی تصریح کرد: این آسایشگاه خصوصیات جامعه اسلامی ما را دارد. چرا که در دنیای غرب سالمندی یک وبال است و جامعه، سالمند را سربار می داند و به همین جهت چون خانواده معنای خود را از دست داده است، پدربزرگ و مادر بزرگ جایگاهی در خانواده ندارد و  این در حالیست که در تفکر اسلامی و عواطف ایرانی ما سالمند، محور خانه است.

وی فضای ایجاد شده در این موسسه را متناسب با فضای جامعه خواند و گفت: سالمندی سرنوشت همه ماست و این وضع موجود در آسایشگاه آینده تک تک ماست. بنابراین جامعه باید برای سالمندان تدبیر بیاندیشد.

رئیس مجلس افزود: تجربه این آسایشگاه هم در سطح ایران قابل تعمیم است و هم الگویی است که ما می توانیم آن را به عنوان الگوی برتر به جهان ارائه کنیم.

وی با اشاره به سرمایه های بسیار این آسایشگاه گفت: یک سرمایه وجود دارد که از تمام سرمایه های این آسایشگاه بالاتر است و آن اعتماد مردم به این مجموعه است که خود یک دریای بی پایان امکانات است.

حدادعادل ادامه داد: من از همه مردم کشور و شهر تهران در این روز که به امیرمومنان تعلق دارد دعوت می کنم تا امکانات خود را به این موسسه و موسسات مشابه به جهت رفاه سالمندان سرازیر کنند.

وی افزود: دولت و مجلس تمام تلاش خود را می کنند تا مشکلات این گونه موسسات را برطرف کنند، اما اینبار برای مجلس و دولت به تنهایی سنگین است و نیاز به یاری مردم دارد.

رئیس مجلس در پایان گفت: قول می دهیم آنچه از دست مجلس بربیاید تا سالمندان در رفاه باشند را انجام دهیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet