انتخابات ریاست جمهوری
1395/02/12 16:39:06
سرویس سیاسی
حسینی تشریح کرد:

سفر ظریف به 5 کشور حوزه کارائیب؛ روابط ایران با آمریکای‌لاتین در مسیر صعود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به رویکرد استراتژیک ایران در قاره آمریکایی جنوبی، گفت: جمهوری اسلامی در دوران تحریم، روابط بسیار مثبت و خوبی برای کشورهای منطقه آمریکای لاتین برقرار کرد و امروز نیازمند آن هستیم که روابط میان ایران و آن ها بسیار تقویت و گسترده تر شود.
سفر ظریف به 5 کشور حوزه کارائیب؛ روابط ایران با آمریکای‌لاتین در مسیر صعود عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به رویکرد استراتژیک ایران در قاره آمریکایی جنوبی، گفت: جمهوری اسلامی در دوران تحریم، روابط بسیار مثبت و خوبی برای کشورهای منطقه آمریکای لاتین برقرار کرد و امروز نیازمند آن هستیم که روابط میان ایران و آن ها بسیار تقویت و گسترده تر شود. https://cdn.icana.ir/d/019/112318.jpg سفر,ظریف,به,5,کشور,حوزه,کارائیب؛,روابط,ایران,با,آمریکای‌لاتین,در,مسیر,صعود Icana

سیدباقر حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سفر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به 5 کشور آمریکای لاتین را مثبت ارزیابی کرد و گفت: قطعا سفر ظریف به کشورهایی همچون برزیل، نیکاراگوئه، بولیوی، ونزوئلا و کوبا، دریچه های جدیدی را برای گسترش تعاملات ایران با کشورهای قاره آمریکایی جنوبی ایجاد می کند.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به رویکرد استراتژیک ایران در قاره آمریکایی جنوبی، افزود: جمهوری اسلامی در دوران تحریم، روابط بسیار مثبت و خوبی برای کشورهای منطقه آمریکای لاتین برقرار کرد و امروز نیازمند آن هستیم که روابط میان ایران و آن ها بسیار تقویت و گسترده تر شود.

وی ادامه داد: به نظر من در شرایط کنونی بسیار ضروری است که دولت در جهت گسترش روابط خود با کشورهای آمریکای لاتین قدم بردارد، البته در گذشته زیرساخت ها و شرایط آن فراهم شده و دولت باید برنامه ریزی دقیقی برای شکوفا کردن آن صورت دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: با توجه به رویکرد تعاملی ایران با کشورهای جهان، قطعا کشورهایی مانند همچون برزیل، نیکاراگوئه، بولیوی، ونزوئلا و کوبا که از ظرفیت های بسیار بالای اقتصادی برخوردار هستند، می توانند شرکای تجاری و سیاسی مناسبی برای ما محسوب شوند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: یکی دیگر از آثار مثبت سفر ظریف به آمریکای لاتین و گسترش روابط با این کشورها، تقویت جایگاه ایران در کشورهای همسایه ایالات متحده است و این مسئله می تواند پیام های بسیاری را به مقامات آمریکایی ارسال کند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در هفته جاری به ۵ کشور «برزیل، نیکاراگوئه، بولیوی، ونزوئلا و کوبا» سفر می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet