خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/02/14 15:30:06
سرویس سیاسی
سوری با اشاره به رزمایش آتی ارتش کویت با حضور نظامیان آمریکا:

پادویی اعراب در کنار نظامیان آمریکایی/فروش تسلیحات، برگ برنده آمریکا در مصاف منطقه ای

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه حضور ناوهای آمریکایی در خلیج فارس و برگزاری رزمایش با کشورهای عربی، اهمیتی برای جمهوری اسلامی ندارد، گفت: قطعا برنده برگزاری رزمایش با کشورهای عربی، ایالات متحده است، زیرا آمریکا از هر موقعیتی برای فروش تسلیحات خود به اعراب استفاده می کند.
پادویی اعراب در کنار نظامیان آمریکایی/فروش تسلیحات، برگ برنده آمریکا در مصاف منطقه ای عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه حضور ناوهای آمریکایی در خلیج فارس و برگزاری رزمایش با کشورهای عربی، اهمیتی برای جمهوری اسلامی ندارد، گفت: قطعا برنده برگزاری رزمایش با کشورهای عربی، ایالات متحده است، زیرا آمریکا از هر موقعیتی برای فروش تسلیحات خود به اعراب استفاده می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/123310.jpg پادویی,اعراب,در,کنار,نظامیان,آمریکایی/فروش,تسلیحات،,برگ,برنده,آمریکا,در,مصاف,منطقه,ای Icana

حجت الله سوری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به رزمایش آتی ارتش کویت با حضور نظامیان آمریکا و اعضای شورای همکاری خلیج فارس، گفت: قطعا امنیت خلیج فارس تنها در صورت همکاری تمام کشورهای منطقه تأمین می شود و حضور کشورهای فرامنطقه ای به هیچ وجه ضامن ثبات نیست.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: حضور و پادویی کشورهای کوچک در کنار رزم ناوهای آمریکایی بسیار تأسف بار است، زیرا برگزاری چنین رزمایش هایی تأثیری در تقویت قدرت نظامی این کشورهای کوچک ندارد و آن ها با این مسئله تنها به زیر سایه کشورهای فرامنطقه ای می روند.

وی با اعلام اینکه حضور ناوهای آمریکایی در خلیج فارس و برگزاری رزمایش با کشورهای عربی، اهمیتی برای جمهوری اسلامی ندارد، تصریح کرد: یکی از دلایل برگزاری این گونه تحرکات نظامی، انتقال پیام به ایران برای تغییر سیاست های منطقه ای است، اما جمهوری اسلامی تمام اقدامات و برنامه های خود را بر اساس استراتژی خود در منطقه به پیش می برد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: قطعا برنده برگزاری رزمایش با کشورهای عربی، ایالات متحده است، زیرا شاهد هستیم که مهم ترین مقصد تسلیحات آمریکایی، انبار این کشورها بوده، بنابر این طبیعی است که آمریکا از هر موقعیتی برای تعاملات نظامی با عربها استفاده کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: آمریکا با برپایی مانورهای مختلف در منطقه به دنبال این است که خود را حامی و پشتیبان کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس نشان دهد در حالیکه مقامات این کشورها باید این موضوع را درک کنند که تهدید واقعی منطقه خود آمریکا است.

رزمایش ارتش، وزارت کشور، گارد ملی، کویت در کنار هیات‌هایی از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و آمریکا در آینده ای نزدیک برگزار می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet