هدر موبایل
1395/02/14 17:07:42
سرویس سیاسی
خدایی سوری:

ادامه فعالیت های هسته ای غیر صلح آمیز رژیم صهیونیستی/اسرائیل به پشتوانه حق وتو آمریکا در سازمان ملل ادامه فعالیت می دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با وجود اینکه عضو NPT نیست، همچنان به فعالیت های هسته ای خود ادامه می دهد، گفت: رژیم صهیونیستی قواعد جامعه جهانی را قبول ندارد.
ادامه فعالیت های هسته ای غیر صلح آمیز رژیم صهیونیستی/اسرائیل به پشتوانه حق وتو آمریکا در سازمان ملل ادامه فعالیت می دهد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با وجود اینکه عضو NPT نیست، همچنان به فعالیت های هسته ای خود ادامه می دهد، گفت: رژیم صهیونیستی قواعد جامعه جهانی را قبول ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605107953644960.jpg ادامه,فعالیت,های,هسته,ای,غیر,صلح,آمیز,رژیم,صهیونیستی/اسرائیل,به,پشتوانه,حق,وتو,آمریکا,در,سازمان,ملل,ادامه,فعالیت,می,دهد Icana

حجت الله خدایی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه افکار عمومی جهان و دولتمردان دنیا می دانند که رژیم صهیونیستی به سلاح هسته ای دست پیدا کرده و دارای کلاهک های هسته ای زیادی است، اظهار داشت: نفوذ قدرت های جهانی مانند آمریکا و اروپا مانع از آن می شوند تا رژیمی که عضو NPT نیست، همچنان به فعالیت های هسته ای خود ادامه دهد.

نماینده مردم سلسله و دفان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رژیم صهیونیستی قواعد جامعه جهانی را قبول ندارد و اقداماتی را در عرصه هسته ای انجام می دهد که به بشریت و منطقه لطمه می زند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تا زمانی که حق وتو در شورای امنیت وجود دارد که اهداف خاص تعداد معدودی از کشورها را پیگیری میشود، وضعیت به همین گونه خواهد بود و کشورهایی که مانند رژیم صهیونیستی عمل می کنند در سایه امن قرار دارند.

خدائی سوری با بیان اینکه در مقایسه ای می توان گفت که کشوری مانند ایران که تمام تعهدات را پذیرفته و به لحاظ شرعی هم اعتقادی به موضوع سلاح هسته‌ای ندراد، تحت فشار نهادهای بین المللی قرار می گیرد، متذکر شد: در مقابل وضعیت ایران، رژیم صهیونیستی که همواره در حال تجاوز و زیر پا گذاردن حقوق ملت ها است، هیچ گاه تحت فشار سازمان های بین المللی قرار ندارد.

وی افزود: کشورهایی که دم از قوانین بین المللی می زنند و کارایی سازمان های بین المللی را خوب ارزیابی می کنند، باید متوجه باشند که سازمان های بین المللی عملا بعد از جنگ جهانی دوم، به عنوان ابزاری در اختیار قدرت های جهانی فعالیت داشتهاند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از حق وتوی اعضای دائم شورای امنیت، گفت: حق وتو بزرگترین توهین به ملت ها و دولت هایی است که در سازمان ملل حضور دارند و این قاعده را پذیرفته اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet