شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1395/02/15 11:23:50
سرویس اقتصادی
سبحانی نیا:

سایه سیاست بر سر صندوق توسعه ملی/منابع صندوق توسعه ملی در راستای توسعه کشور هزینه نمی شود

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی گفت: در برخی مواقع مولفه های اقتصادی در زمینه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی بصورت مطلوبی رعایت نشد و حتی در این رابطه مسائل سیاسی نیز گاها موثر بوده و باعث انحراف در استفاده از بخشی از منابع صندوق توسعه ملی شد.
سایه سیاست بر سر صندوق توسعه ملی/منابع صندوق توسعه ملی در راستای توسعه کشور هزینه نمی شود نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی گفت: در برخی مواقع مولفه های اقتصادی در زمینه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی بصورت مطلوبی رعایت نشد و حتی در این رابطه مسائل سیاسی نیز گاها موثر بوده و باعث انحراف در استفاده از بخشی از منابع صندوق توسعه ملی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/51540.jpg سایه,سیاست,بر,سر,صندوق,توسعه,ملی/منابع,صندوق,توسعه,ملی,در,راستای,توسعه,کشور,هزینه,نمی,شود Icana

حسین سبحانی نیا در گفت ‌و گو با خبرنگار خانه ملت، درباره نحوه استفاده از صندوق توسعه ملی گفت: باید پذیرفت با توجه به اهداف صندوق توسعه ملی از ظرفیت این صندوق به صورت مطلوب استفاده نمی شود.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر که پروژه ها و طرحهای بخش خصوصی برای به سرانجام رساندن نیاز به تامین مالی دارند از ظرفیت صندوق توسعه ملی باید بیشتر استفاده کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: در زمینه اجرایی برای دست یابی به اهداف صندوق توسعه ملی، مشکلاتی وجود داشته که بورکراسی اداری از مسائل در این رابطه است.

سبحانی نیا بیان اینکه در بخش های از اقتصاد از منابع صندوق توسعه ملی به درستی استفاده شد، افزود: در برخی مواقع مولفه های اقتصادی در زمینه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی بصورت مطلوبی رعایت نشد و حتی در این رابطه مسائل سیاسی نیز گاها موثر بوده و باعث انحراف در استفاده از بخشی از منابع صندوق توسعه ملی شد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: نرخ سود تسهیلات صندوق توسعه ملی باید مطابق بانرخ تورم باشد.

گفتنی است صندوق توسعه ملی با هدف تبدیل بخشی از عواید ناشی از فروش نفت و گاز و میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی به ثروتهای ماندگار، مولد و سرمایه‌های زاینده اقتصادی و نیز حفظ سهم نسلهای آینده از منابع نفت و گاز و فرآورده‌های نفتی تشکیل شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet