هدر اصلی
1395/02/15 14:07:26
سرویس سیاسی
حسینی با اشاره به رزمایش آتی ارتش کویت با حضور نظامیان آمریکا:

بحران امنیتی، پس‌لرزه رزمایش اعراب با آمریکا/اعراب نقش مزدور را برای آمریکا بازی می‌کنند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه اعراب نقش مزدور را برای آمریکا بازی می‌کنند، گفت: تنها دلیل روابط نظامی آمریکا با اعراب و تشدید موج ایران هراسی در منطقه، فروش تسلیحات آمریکایی و غربی به کشورهای شیخ نشین است.
بحران امنیتی، پس‌لرزه رزمایش اعراب با آمریکا/اعراب نقش مزدور را برای آمریکا بازی می‌کنند عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه اعراب نقش مزدور را برای آمریکا بازی می‌کنند، گفت: تنها دلیل روابط نظامی آمریکا با اعراب و تشدید موج ایران هراسی در منطقه، فروش تسلیحات آمریکایی و غربی به کشورهای شیخ نشین است. https://cdn.icana.ir/d/019/121233.jpg بحران,امنیتی،,پس‌لرزه,رزمایش,اعراب,با,آمریکا/اعراب,نقش,مزدور,را,برای,آمریکا,بازی,می‌کنند, Icana

سیدباقر حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به برنامه ریزی های صورت گرفته برای برگزاری رزمایش مشترک کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با ارتش آمریکا در منطقه خلیج فارس، گفت: متأسفانه اعراب در شرایط کنونی نقش مزدور را برای ایالات متحده بازی می کنند و جمهوری اسلامی از برگزاری این گونه رزمایش ها هیچ هراسی ندارد.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اقدامات و رویکرد بی ثبات کننده آمریکا در منطقه، افزود: قطعا دلیل اصلی ناامنی و بی ثباتی در منطقه آمریکا است، از این رو اگر دخالت این کشور در سطح منطقه وجود نداشت، قطعا کشورهای منطقه قادر به تعامل و همکاری برای تأمین امنیت بودند.

وی ادامه داد: به نظر من تنها دلیل روابط نظامی آمریکا با اعراب و تشدید موج ایران هراسی در منطقه، فروش تسلیحات آمریکایی و غربی به کشورهای شیخ نشین است و حاکمان این کشورها، سرمایه مسلمانان را در جیب شرکت های تسلیحاتی صهیونیستی می کنند.

حسینی افزود: قطعا کشورهای عرب باید نسبت به مسائل منطقه عاقلانه رفتار کنند، زیرا آمریکا نمی تواند مدافع خوبی برای آن ها باشد و تنها به دنبال تضعیف جایگاه کشورهای اسلامی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، برگزاری رزمایش در آب های خلیج فارس را حق خود می دانند، تصریح کرد: به طور حتم برگزاری چنین رزمایش های برای افزایش آمادگی نیروها بسیار ضروری است.

رزمایش ارتش، وزارت کشور، گارد ملی، کویت در کنار هیات‌هایی از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و آمریکا در آینده ای نزدیک برگزار می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet