هدر موبایل
1395/02/17 10:01:33
سرویس اجتماعی
عبدی مطرح کرد:

وجود ‌11میلیون جوان‌مجرد در سن‌ازدواج/ لزوم شفاف‌سازی قوانین تقویت بنیادخانواده در سندجامع سبک‌ زندگی

عضو کمیسیون‌اجتماعی مجلس از وجود‌۱۱ میلیون جوان‌مجرد در سن‌ازدواج خبرداد وگفت: توجه به رفع موانع‌ازدواج و توجه به زنان‌وکودکان بدسرپرست جهت تقویت بنیاد‌خانوده در تدوین سندجامع سبک‌زندگی از سوی دولت ضروری است.
وجود ‌11میلیون جوان‌مجرد در سن‌ازدواج/ لزوم شفاف‌سازی قوانین تقویت بنیادخانواده در سندجامع سبک‌ زندگی عضو کمیسیون‌اجتماعی مجلس از وجود‌11 میلیون جوان‌مجرد در سن‌ازدواج خبرداد وگفت: توجه به رفع موانع‌ازدواج و توجه به زنان‌وکودکان بدسرپرست جهت تقویت بنیاد‌خانوده در تدوین سندجامع سبک‌زندگی از سوی دولت ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/57842.jpg وجود,‌11میلیون,جوان‌مجرد,در,سن‌ازدواج/,لزوم,شفاف‌سازی,قوانین,تقویت,بنیادخانواده,در,سندجامع,سبک‌,زندگی Icana

ایرج عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح مصوبه مجلس درخصوص موظف کردن دولت برای تهیه لایحه سند جامع سبک زندگی اسلامی- ایرانی، گفت: در شرایط امروز جامعه سن ازدواج افزایش یافته به گونه‌ای که 11 میلیون جوان در سن ازدواج هستند اما تاکنون علیرغم تذکرات بسیار برای تسهیل شرایط ازدواج جوانان به خصوص در حوزه اشتغال و مسکن گام موثری برداشته نشده است.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، تدوین اسناد جامع برای رفع موانع ازدواج را در کشور لازم و مناسب خواند وگفت: دولت برای توانمندسازی خانواده و کاهش سن ازدواج باید منابعی رابرای ایجاد شغل و حرفه آموزی جوانان در نظر گیرد، البته پیش از این باور به رفع مشکلات باید در مسئولان نهادینه شود.

 

امتناع بانک‌ها از پرداخت وام ازدواج به خاطر پاداش میلیونی مدیران

وی با بیان اینکه بانک‌ها یکی از موثرترین نهادها در تسهیل شرایط ازدواج جوانان هستند، تصریح کرد: متاسفانه بانک‌ها به خاطر پرداخت پاداش‌های میلیونی به مدیران خود یا ارائه تسهیلات پرسود حاضر به ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه (وام ازدواج) به جوانان نیستند در حالی که به هیچ وجه با مشکل کمبود منابع روبه‌رو نیستند.

عبدی توجه به معضلات اجتماعی را برای رشد و تقویت بنیاد خانواده موثر خواند و گفت: در سند جامع سبک زندگی اسلامی-ایرانی قوانین باید شفاف باشد تا قابلیت اجرایی آن نیازی به تفسیر به رای نداشته باشد، متاسفانه امروزه با مشکلات بسیاری در جامعه همچون حمایت از زنان خودسرپرست، بدسرپرست، کودکان کار، افزایش تکدی گری مواجهیم که به دلیل نبود شفافیت در قانون برای حل آن، شاهد افزایش آسیب ها و متزلزل شدن بنیاد خانواده‌ها هستیم.

 

سند جامع سبک زندگی اسلامی-ایرانی شروع حل معضلات اجتماعی

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تدوین سند جامع سبک زندگی اسلامی-ایرانی آغاز راه حل مشکلات مذکور به ویژه مشکلات خانوده و ازدواج جوانان است که البته تاثیر آن در دراز مدت نمایان می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: دولت هنگام تدوین لایحه مذکور باید آسیب‌های اجتماعی جامعه در حوزه خانواده و جوانان را در نظر داشته و بر اصلاح آنها با در نظر گرفتن منابع مورد نیاز تاکید کند، علاوه بر این بر اجرای آن پس از تصویب نهایی در مجلس اهتمام ورزد زیرا در غیر این صورت اینچنین لوایحی بی‌تاثیر خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ نمایندگان مردم در خانه ملت دولت را موظف به تهیه لایحه سند جامع سبک زندگی اسلامی- ایرانی و ارائه آن به مجلس کردند  که در ماده الحاقی این مصوبه بر رفع موانع ازدواج، کاهش سن ازدواج، پوشش بیمه ای زایمان و درمان ناباروری، آموزش و توانمندسازی خانواده تاکید شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet