آغاز امامت اما زمان (عج)
1395/02/17 10:27:51
سرویس سیاسی
حقیقت پور:

شرایط برای توسعه روابط تهران و اوتاوا فراهم نیست

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شرایط برای توسعه روابط تهران و اوتاوا فراهم نیست تا زمانی که عزت ملت ایران از سوی کانادا حفظ نشود نباید روابط دو کشور توسعه یابد.
شرایط برای توسعه روابط تهران و اوتاوا فراهم نیست نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شرایط برای توسعه روابط تهران و اوتاوا فراهم نیست تا زمانی که عزت ملت ایران از سوی کانادا حفظ نشود نباید روابط دو کشور توسعه یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/42859.jpg شرایط,برای,توسعه,روابط,تهران,و,اوتاوا,فراهم,نیست Icana

منصور حقیقت پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سیاست دوگانه و متناقض کانادا در قبال برقراری ارتباط با ایران گفت: اوتاوا بعد از برگزاری انتخابات و تغییر در کابینه دولتش بارها اعلام کرد خواهان بازگشایی سفارتش در ایران است اما اخیرا ادعا کرده است ایران را از فهرست کشورهای حامی تروریسم خارج نمی کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: در قبال رفتار دوگانه و متناقض کانادا باید در سیاست خارجی آنها را داغ کنیم. این کشور در گذشته نیز خطاهای بسیاری در رابطه با ایران داشت و باید بدانند که ملت ایران هرگز آن روزها را از حافظه خود پاک نمی کند.

وی تاکید کرد: وزارت امور خارجه کشور باید در قبال رفتارهای دوگانه کانادا، روند و رویکرد عاقلانه اتخاذ کند و تا اوتاوا اقدامات نا مشروع خود را جبران نکرده و خسارتی به ایران نداده است، توسعه روابط با آنها جایز نیست.

حقیقت پور با بیان اینکه باید در روابط با کشورها و اتخاذ سیاست خارجی عزت جمهوری اسلامی حفظ شود، عنوان کرد: کانادا عزت و حقوق ملت ایران را نادیده گرفته است و اگر خواهان بازگشایی سفارتش و برقراری ارتباط با ایران است نه تنها باید گذشته را جبران کند بلکه باید نشان دهد در سیاست خارجی خود در قبال جمهوری اسلامی تغییراتی اعمال کرده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  تاکید کرد: در حال حاضر با نواسانات کانادا در سیاست خارجی خود فضا برای توسعه روابط بین تهران و اوتاوا مناسب نیست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزارت امور خارجه کانادا اخیرا اعلام کرده است که ایران را از فهرست کشورهای حامی تروریسم حذف نمی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet