ایام محرم 1398
1395/02/19 15:03:31
سرویس هیات رئیسه
جلال‌پور در همایش فرآیند قانونگذاری، الزامات و راهکارها؛

سندهای ملی و بالادستی باید به عنوان ناموس ملی تلقی شوند

رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی با بیان اینکه سندهای ملی و بالادستی باید به عنوان ناموس ملی تلقی شوند، گفت: بیکاری در شرایط کنونی بزرگترین مشکل کشور است که حل آن به سرمایه گذاری نیاز دارد که چگونگی تامین این سرمایه باید مهم ترین هدف نمایندگان مجلس در دوره دهم باشد.
سندهای ملی و بالادستی باید به عنوان ناموس ملی تلقی شوند رئیس اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی با بیان اینکه سندهای ملی و بالادستی باید به عنوان ناموس ملی تلقی شوند، گفت: بیکاری در شرایط کنونی بزرگترین مشکل کشور است که حل آن به سرمایه گذاری نیاز دارد که چگونگی تامین این سرمایه باید مهم ترین هدف نمایندگان مجلس در دوره دهم باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/63622.jpg سندهای,ملی,و,بالادستی,باید,به,عنوان,ناموس,ملی,تلقی,شوند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محسن جلال‌پور امروز (یکشنبه، 19 اردیبهشت‌ماه) در دومین روز همایش فرآیند قانونگذاری، الزامات و راهکارها با بیان اینکه اتاق بازرگانی به عنوان مشاور سه قوه محسوب می شود، گفت: یکی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی حضور حداکثری مردم در اقتصاد کشور است که اتاق بازرگانی نقش مهمی در تحقق این مسئله دارد.

وی به نقش مجلس در تغییر ریل راهبردی اقتصاد ایران اشاره کرد و افزود: مجلس نهم با تصویب قوانین از جمله رفع موانع تولید، اصلاح موادی از برنامه پنجم و برخی قوانین دائمی، بسترساز اصلاحات خوبی در حوزه اقتصادی بوده اما هنوز اقدامات زیادی از جمله تعیین تکلیف قانون تجارت باقی مانده است.

وی ادامه داد: ستاد مرکزی بخش غیردولتی اقتصاد ایران در شرایط کنونی با تمام توان در خدمت نمایندگان مجلس دهم است، از این رو 19 کمیسیون تخصصی، مرکز تحقیقات و گروه مشاوران اتاق بازرگانی با شما نمایندگان در تماس هستند تا اتفاقات و مسائل بخش خصوصی را از کف بازار به مجلس ارائه دهند، از طرف دیگر در استان ها هم اتاق های بازرگانی با مجامع نمایندگان تعامل بسیار خوبی را ایجاد کرده اند.

جلال پور با بیان اینکه در شرایط کنونی با تورم قوانین در کشور روبه‌رو هستیم، تصریح کرد: به طور حتم سندهای ملی و بالادستی باید به عنوان ناموس ملی تلقی شوند، از طرفی دیگر بیکاری در شرایط کنونی بزرگترین مشکل کشور است که حل آن به سرمایه گذاری نیاز دارد از این رو چگونگی تامین سرمایه در این حوزه برای تحقق رشد اقتصادی باید سوال اصلی نمایندگان مجلس دهم باشد.

جلال پور ادامه داد: در شرایط کنونی مهم ترین اولویت مجلس دهم این است که نوع نگاه خود به اقتصاد کشور را تعریف و تعیین کند زیرا در دورانی به علت بالا بودن درآمدهای نفتی، ما شاهد ترویج اقتصاد حمایتی در کشور بودیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره شرایط پیوستن ایران به WTO، افزود: قطعا برای پیوستن این نظام بین المللی چاره ای جز اجرای برنامه های اقتصادی همراه با سیاست های اقتصادی دنیا نداریم که مهم ترین آن انجام و اجرای اقتصاد رقابتی در کشور است.

جلال پور با تاکید بر اینکه اقتصاد حمایتی باید جای خود را به اقتصاد رقابتی در کشور دهد، تصریح کرد: مجلس و دولت باید در یک مسیر و راستا برای ایجاد فضای رقابتی همگام با شرایط اقتصادی دنیا حرکت کند که این مسئله قطعا به نفع بخش خصوصی است.

ادامه دارد ....   

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet