هدر موبایل
1388/02/12 15:52:00
سرویس صحن

توضیحات اداره فنی مجلس در باره تامین نور صحن علنی

**در پی پخش گزارشی در اخبار ساعت ۳۰/۲۰سیما در خصوص استفاده از لامپ‌های پرمصرف در صحن علنی مجلس، اداره فنی اداره کل تدارکات و خدمات مجلس شورای اسلامی دلایل عدم امکان استفاده از لامپ‌های کم مصرف در صحن‌علنی مجلس را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در توضیحات اداره فنی مجلس آمده است: حسب معماری موجود تالار (صحن علنی) و ارتفاع حداکثر 49 متر، تامین روشنایی آن محیط با احتساب ارتفاع زیاد و نور مناسب برای فیلمبرداری جهت انتخاب نوع لامپ‌ها حائز اهمیت است که با کارشناسی و نیاز سنجی انجام شده لامپهای 400وات متال هالید انتخاب گردیده است که مصرف برق این لامپ‌ها حدود 35 درصد کمتر از لامپهای کم مصرف با مقدار نور مشابه است.

در بخش دیگری از گزارش مزبور تاکید شده است: برای تامین نور فعلی، بجای استفاده از 372 لامپ متال هالید(400وات) باید 3514 عدد لامپ کم مصرف (60وات) استفاده شود که برق مصرفی کل آنها 35 درصد بیشتر از متال هالید است، بنابراین استفاده از لامپهای کم مصرف برای تامین نور فعلی نه تنها باعث کاهش مصرف برق نمی‌گردد بلکه منجربه افزایش 35 درصدی مصرف برق می‌شود.

براساس این گزارش، با عنایت به ارتفاع زیاد صحن تالار، استفاده از لامپ‌های کم مصرف جهت تامین نور مناسب عملاً ممکن نمی‌باشد همانگونه که جهت چراغ‌های خیابانی از لامپ کم مصرف استفاده نمی‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet