آغاز هفته وحدت
1395/02/21 14:06:38
سرویس سیاسی
احمدی در اعتراض به وضعیت مسلمانان روهینجا:

میانمار صحنه نمایش دوگانگی حقوق بشر آمریکایی است

عضو کمیسیون امنیت ملی با پیش کشیدن مسئله مسلمانان روهیجا گفت: وضعیت دردناک مسلمانان میانمار این کشور با به صحنه نمایش دوگانگی حقوق بشر آمریکا در برخورد با مسائل مختلف است.
میانمار صحنه نمایش دوگانگی حقوق بشر آمریکایی است عضو کمیسیون امنیت ملی با پیش کشیدن مسئله مسلمانان روهیجا گفت: وضعیت دردناک مسلمانان میانمار این کشور با به صحنه نمایش دوگانگی حقوق بشر آمریکا در برخورد با مسائل مختلف است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103122175649.jpg میانمار,صحنه,نمایش,دوگانگی,حقوق,بشر,آمریکایی,است Icana

وحید احمدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن تقبیح رویکرد دولت میانمار در برخورد با مسلمانان روهینجا گفت: بوداییان افراطی علیه مسلمانان میانمار مرتکب نسل کشی شده اند اما آمریکا و مهره های حقوق بشری واشنگتن سکوت کرده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: هزاران مسلمان در میانمار به شکلی سیستماتیک کشته یا آواره شده اند. تبعیض نژادی علیه مسلمانان در میانمار منجر به شکل گیری هولوکاست حقیقی در این کشور شده است.

وی با انتقاد شدیدالحن از موضع گیری آنگ سان سوچی علیه مسلمانان میانمار گفت: رهبرمدعی دموکراسی خواهی میانمار که اتفاقا جایزه صلح نوبل را با حمایت آمریکا کسب کرده است تاکنون هیچ اقدامی در راستای حمایت از مسلمانان این کشور انجام نداده است.

این نماینده مجلس نهم تصریح کرد: موضع گیری های آمریکا و سان سوچی به عنوان مهره تحت آمریکا نشان می دهد که غرب در همه جای دنیا براساس استانداردهای دوگانه حقوق بشری با مسلمانان برخورد می کند.

وی در ادامه گفت: حقوق بشر موضوعی است که برای غربی ها بر اساس منافع آنها تفسیر می شود. حقوق بشر تنها عنوانی فریبنده است که آمریکا از طریق مهره های خود در جهت نفوذ یا تخریب حکومت های مستقل سوءاستفاده می کند.

احمدی گفت: نگاه دوگانه آمریکا به حقوق بشر موضوعی است که به مسئله تروریسم نیز تعمیم می یابد. مسائل حقوق بشری مسلمانان میانمار یا مردم مظلوم فلسطین اتفاقات دردناکی است در مقابل بی اعتنایی غرب باید مورد توجه کشورهای مسلمان قرار گیرد.

به نوشته نیویورک تایمز، رهبر میانمار و دریافت کننده جایزه صلح نوبل خواسته تا از استفاده اصطلاح "روهینجایی" برای اشاره به اقلیت‌ مسلمان این کشور خودداری شود چرا که بودایی‌های میانمار نمی‌خواهند این عقیده خود را که آنها "بنگالی" بوده و به میانمار تعلق ندارند، فراموش کنند.

اهالی روهینجا اقلیت مسلمان در این کشور بودایی هستند و به صورت سیستماتیکی همواره از اصلی‌ترین و ابتدایی‌ترین حقوقشان چون حق شهروندی، آزادی فعالیت‌های مذهبی، تحصیل، ازدواج و مسافرت محروم بوده‌اند. ده‌ها هزار نفر از اهالی روهینجا در پی خشونت‌های سال 2012 از کشور و خانه‌شان به خارج رانده شده‌اند.

پایان پیام/

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet