هدر موبایل
1395/02/24 11:53:12
سرویس اجتماعی
آریایی نژاد:

استفاده از ظرفیت داروهای گیاهی برای تحقق اقتصاد مقاومتی/ وزارت بهداشت روش‌های تشخیصی و درمانی طب سنتی را استانداردسازی کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس بر لزوم توجه ویژه به طب سنتی تاکید کرد و گفت: در اختیار داشتن منابع غنی گیاهان دارویی فرصت تحقق اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی را فراهم کرده که باید از آن استفاده شود.
استفاده از ظرفیت داروهای گیاهی برای تحقق اقتصاد مقاومتی/ وزارت بهداشت روش‌های تشخیصی و درمانی طب سنتی را استانداردسازی کند عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس بر لزوم توجه ویژه به طب سنتی تاکید کرد و گفت: در اختیار داشتن منابع غنی گیاهان دارویی فرصت تحقق اقتصاد مقاومتی و کاهش وابستگی را فراهم کرده که باید از آن استفاده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201602105845994857.jpg استفاده,از,ظرفیت,داروهای,گیاهی,برای,تحقق,اقتصاد,مقاومتی/,وزارت,بهداشت,روش‌های,تشخیصی,و,درمانی,طب,سنتی,را,استانداردسازی,کند Icana

احمد آریایی نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد وضعیت طب سنتی در کشور، گفت: هم اکنون استفاده از طب سنتی در کشور هم به صورت مجاز و هم غیرمجاز وجود دارد که ضرورت دارد با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در استفاده از ظرفیت طب سنتی در سیاست های ابلاغی ایشان فعالیت‌ها در این زمینه ساماندهی شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه طب سنتی در طرح تحول سلامت هم در زمینه گفتاری و هم در عمل نادیده گرفته شده، افزود: نیاز است مسئولان وزارت بهداشت در جهت توسعه طب سنتی در کشور گام های عملی و اساسی بردارند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، بر لزوم توجه ویژه به طب سنتی تاکید کرد و گفت: توجه به این موضوع موجب عدم وابستگی به کشورهای غربی، تحقق اقتصاد مقاومتی، پیشرفت و گسترش طب بومی می شود.

وی ادامه داد: اگرچه کتاب های ابوعلی سینا تا سال های زیادی در کشورهای اروپایی تدریس می شد ولی متاسفانه در حال حاضر این کشورها در زمینه طب سنتی از کشور ما پیشی گرفته و در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته اند؛ البته در حال حاضر کشورهای آسیایی بر لزوم استفاده از طب سنتی تاکید دارند و حتی طب سوزنی را در کشور ما به افراد آموزش می‌دهند.

آریایی نژاد با بیان اینکه مهارت اطباء طب سنتی ایرانی هم در آسیا و هم در سطوح بین المل زبانزد است، گفت: در کشور ما شرایط مناسبی برای پیگیری و گسترش طب سنتی از لحاظ عملی وجود دارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس نهم، بر ضرورت ارائه مجوزهای علمی به اطباء طب سنتی تاکید کرد و یادآور شد: البته این امر مستلزم جهت دهی مناسب به خدمات رسانی آنها است که این کار نیازمند برنامه ریزی مناسب از سوی مسئولان وزارت بهداشت است.

وی در واکنش به اظهارات مطرح شده در مورد پلمب دو مجموعه طب سنتی در پایتخت، گفت: بهتر است جلسات مشترکی  میان وزارت بهداشت و اطباء طب سنتی برگزار شود تا مشکلات موجود برطرف شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس نهم با بیان اینکه وظیفه اصلی مسئولان حوزه سلامت باید تامین سلامت مردم باشد، تصریح کرد: نمی توان در زمینه پلمب مجموعه های طب سنتی وزارت بهداشت را مقصر جلوه داد چرا که وظیفه اصلی این سازمان تامین سلامت مردم است و در همین راستا نمی تواند نسبت به بروز تخلفات  در این عرصه بی تفاوت باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: باید دید که از سوی مجموعه های پلمب شده چه تخلفاتی رخ داده که وزارت بهداشت اقدام به پلمب آنها کرده؛ نمی توان در این مورد یک طرفه قضاوت کرد بلکه باید اظهارات وزارت بهداشت را نیز مورد ارزیابی قرار داد.

وی بر ضرورت حمایت ویژه وزارت بهداشت از طب سنتی در کشور تاکید کرد و گفت: نیاز است با حمایت های ویژه وزارت بهداشت، طب سنتی کشور به مرحله ای از رشد و توسعه برسد که پشتوانه علمی داشته باشد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هر روشی که در دنیا از ویژگی علمی برخوردار باشد و علم آن را تاییدکند باید در کشور گسترش یابد در همین راستا اگر در حجامت از روش و اصول عملی استفاده شود استفاده از آن نه تنها ایرادی ندارد بلکه بسیار مفید است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با استفاده از ظرفیت مناسب طب سنتی در کشور می توان از شیوع و گسترش بیماری‌های واگیر جلوگیری کرد، گفت: بهتر است تغییر نگاه جدی در مسئولان شکل گیرد تا به جای تلاش به منطور گسترش کارخانجات دخانیات در کشور که سالانه هزاران نفر را در کشور به کام مرگ می‌فرستد، تغییر و اصلاح رویه و روش در بهره گیری از ظرفیت های طب سنتی در دستور کار قرار گیرد تا گام اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی و بهبود اشتغال دائم در کشور برداشته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet