هدر موبایل
1395/02/25 13:02:54
سرویس اقتصادی
خانمحمدی خرمی تاکید کرد:

محصولات جاده‌مخصوصی‌ها روی پاشنه‌چین می‌چرخد/ عقبگرد صنعت خودرو با واردات قطعه‌وتایرچینی

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، واردات قطعه یا تایر از کشور چین را عقبگرد اقتصادی در صنعت خودرو خواند و تصریح کرد: بهبود وضعیت صنعت خودرو نیازمند حمایت از صنایع پایین دستی آن است.
محصولات جاده‌مخصوصی‌ها روی پاشنه‌چین می‌چرخد/ عقبگرد صنعت خودرو با واردات قطعه‌وتایرچینی نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، واردات قطعه یا تایر از کشور چین را عقبگرد اقتصادی در صنعت خودرو خواند و تصریح کرد: بهبود وضعیت صنعت خودرو نیازمند حمایت از صنایع پایین دستی آن است. https://cdn.icana.ir/d/019/96198.jpg محصولات,جاده‌مخصوصی‌ها,روی,پاشنه‌چین,می‌چرخد/,عقبگرد,صنعت,خودرو,با,واردات,قطعه‌وتایرچینی Icana

محمدرضا خانمحمدی خرمی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بدهی های معوقه خودروسازی ها به تایرسازان و قطعه سازان کشور،گفت: باید بدانیم بی توجهی به صنایع پایین دستی خودرو اقتصاد کشور را با معضلات بی شمار دچار خواهد کرد.

نماینده مردم خرمدره و ابهر در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه انجام هر نوع کار اقتصادی باید توام با توجه به توانمندی های داخلی باشد، افزود: الگوگیری از تجربیات خودروسازی های موفق دنیا می تواند به توسعه صنعت خودروسازی کشورمان بیانجامد.

این نماینده مردم درمجلس نهم، ادامه داد: اگر شرکت های خودروسازی ایرانی خود را مثلا با شرکت هیوندای کره جنوبی مقایسه کنند بسیاری از مولفه های رشد و ترقی استخراج می شود.

 

اعتماد به توانمندی های داخلی یکی از مولفه هایی مهم در اقتصاد مقاومتی

وی با بیان اینکه اعتماد به توانمندی های داخلی یکی از مولفه هایی مهم در اقتصاد خرد و کلان است،گفت: باید اقدامی صورت بگیرد تا علاوه بر ایجاد اعتماد میان مدیران و واحدهای تولیدی،زیرمجموعه های واحدهای تولیدی هم به مجموعه هلدینگ اطمینان حاصل کنند.

خانمحمدی خرمی با اشاره به مصوبه ای که در راستای حمایت از تولید داخلی صورت گرفت، تصریح کرد: طبق این مصوبه مقرر شد حداقل بیش از 50 درصد وصولی های خودروسازان از محل وام یا تزریق خریداران یا غیره در اختیار قطعه سازان قرار بگیرد که این مهم در کمیسیون صنایع و معادن مجلس دنبال شد و گزارش هایی حاکی از انجام مقدمات این کار نیز ارایه شد.

محمدرضا خانمحمدی خرمی 3406753/15/2016 11:40:54 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/03/201603108415762974_Thum.jpgمحمدرضا خانمحمدی خرمی
محمدرضا خانمحمدی خرمی

 

ضرورت حمایت از تایرسازان و قطعه سازان

وی با تاکید بر اینکه حمایت از تایرسازان و قطعه سازان در کشور جدی گرفته نمی شود،افزود: خودروسازان پشتیبانی به نام قطعه سازان و تایرسازان دارند،اگر این پشتیبان ها را از دست بدهند در شرایطی دیگر قادر به ادامه فعالیت اقتصادی نخواهند بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم،واردات قطعه یا تایر از کشور چین را عقبگرد اقتصادی در صنعت خودرو خواند و تصریح کرد: خرید از چین با اقتصاد مقاومتی،هیچ سنخیتی ندارد.

وی با بیان اینکه واردات بیش از نیاز داخل بحث بیکاری و آمار بالای آن را تشدید می کند،تاکید کرد: بدهی به قطعه سازان و تایرسازان باید به سرعت بیشتری پرداخت شود تا به این ترتیب صنعت خودرو با اختلال مواجه نشود.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: شرکت های خودروسازی باید برای ادامه حیات خود به صنایع پایین دستی توجه کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet