انتخابات ریاست جمهوری
1395/02/25 14:54:58
سرویس سیاسی
حسینی در واکنش به اتهام زنی مقامات عربستانی علیه ایران مطرح کرد:

اتهام زنی مقامات عربستانی در نشست‌شورای‌امنیت/شرارت‌های ریاض برگرفته از تفکر مقابله با ایران و مقاومت است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: شرارت کنونی عربستان بر گرفته از تفکر و سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای مقابله با کشور اسلامی به ویژه محور مقاومت است.
اتهام زنی مقامات عربستانی در نشست‌شورای‌امنیت/شرارت‌های ریاض برگرفته از تفکر مقابله با ایران و مقاومت است عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: شرارت کنونی عربستان بر گرفته از تفکر و سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای مقابله با کشور اسلامی به ویژه محور مقاومت است. https://cdn.icana.ir/d/019/74122.jpg ,اتهام,زنی,مقامات,عربستانی,در,نشست‌شورای‌امنیت/شرارت‌های,ریاض,برگرفته,از,تفکر,مقابله,با,ایران,و,مقاومت,است Icana

سیدباقر حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اتهام زنی مقامات عربستانی در نشست روز گذشته شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران، گفت: متأسفانه سعودی ها به مجریان عوامل و سیاست های آمریکایی-صهیونیستی در منطقه تبدیل شده اند و مقامات آل سعود در شرایط کنونی در قالب مزدور برای کشورهای فرامنطقه ای کار میکنند.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عربستان سعودی نماد فرقه گرایی در سطح منطقه است، افزود: سیاست عربستان در دهه اخیر در راستای تشدید اختلافات مذهبی و ایجاد فرقه گرایی در منطقه بوده و تمام کشورهای اسلامی به این مسئله اذعان دارند.

وی با اعلام اینکه مقامات آل سعود محور شرارت در منطقه هستند، گفت: این شرارت بر گرفته از تفکر و سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای مقابله با کشور اسلامی به ویژه محور مقاومت است، عربستان هم پای این رژیم، حزب الله لبنان را یک سازمان فرقه ای می نامد، این در حالی است که خود عربستان مهم ترین عامل گروه های تروریستی و فرقه ای در منطقه است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: در شرایط کنونی تمام ملت های مسلمان، علت بروز بحران در منطقه را رژیم سعودی می دانند، از این رو مقامات عربستان برای کاهش این فشار و انحراف افکار عمومی، دست به اتهام زنی علیه ایران می زنند.

حسینی افزود: به طور حتم جمهوری اسلامی خود یکی از بزرگ ترین قربانیان تروریسم در سطح منطقه و جهان است، حال اینکه عربستان در هشت سال جنگ تحمیلی به صورت مستقیم و غیر مستقیم از رژیم صدام حمایت کرد و بعد از آن نیز حمایت های بسیاری از گروه های تروریستی داشت.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز گذشته جلسه بحث عمومی تحت عنوان "انگاره ها و ایدئولوژی های تروریسم" را به ابتکار مصر که رئیس دوره ای شورای امنیت در ماه می میلادی است برگزار کرد. سفیر عربستان سعودی نیز یکی از سخنرانان این جلسه بود و در سخنرانی خود پیرامون موضوع، اتهامات بی پایه و اساسی را به کشورمان وارد کرد که در پایان سخنرانی وی، واکنش رایزن نمایندگی کشورمان در جلسه را به همراه داشت.

رایزن سیاسی نمایندگی کشورمان در پاسخ به اظهارات سفیر سعودی گفت : جای بسی شگفتی است که عربستان ایران را متهم به فرقه گرایی کند و علیه فرقه گرایی داد سخن سر دهد چرا که همگان می دانند تفکر تکفیری از کجا سرچشمه می گیرد؛ در پی چیست و توسط چه کسانی به عمل گذاشته می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet