خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1395/02/26 17:40:21
سرویس اجتماعی
سعیدی:

حقوق 60 درصد بازنشستگان تامین اجتماعی زیر یک میلیون است/حداقل حقوق درسال 95 کمتر از یک میلیون تومان نباشد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه حقوق ۶۰ درصد از بازنشستگان تامین اجتماعی زیر یک میلیون تومان است، گفت: نیاز است حقوق این قشر در سال جاری عادلانه افزایش یافته و حداقل حقوق کمتر از یک میلیون تومان نباشد.
حقوق 60 درصد بازنشستگان تامین اجتماعی زیر یک میلیون است/حداقل حقوق درسال 95 کمتر از یک میلیون تومان نباشد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه حقوق 60 درصد از بازنشستگان تامین اجتماعی زیر یک میلیون تومان است، گفت: نیاز است حقوق این قشر در سال جاری عادلانه افزایش یافته و حداقل حقوق کمتر از یک میلیون تومان نباشد. https://cdn.icana.ir/d/019/66896.jpg ,حقوق,60,درصد,بازنشستگان,تامین,اجتماعی,زیر,یک,میلیون,است/حداقل,حقوق,درسال,95,کمتر,از,یک,میلیون,تومان,نباشد Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت افزایش منطقی و عادلانه حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در سال جاری، افزود: بهتر است مسئولان تامین اجتماعی در همین راستا به بازنشستگانی که زیر یک میلیون تومان حقوق می‌گیرند توجه جدی داشته به طوری که حقوق آنها کمتر از حداقل میزان برای تامین معیشت یک زندگی سطح متوسط کمتر نباشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی باید به گونه ای باشد که در افزایش قدرت خرید آنها تاثیر داشته باشد، گفت: از آنجایی که حقوق 60 درصد بازنشستگان تامین اجتماعی زیر یک میلیون تومان است بنابراین هر گونه تصمیمی در مورد افزایش حقوق این قشر باید کارشناسانه، منطقی و در بهبود وضعیت زندگی آنها تاثیرگذار بوده و کمتر از یک میلیون تومان نباشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری اینکه به طور میانگین از سال 92 تا سال 95 حدود 67 درصد قدرت خرید بازنشستگان تامین اجتماعی کاهش پیدا کرده، افزود: افزایش قدرت خرید بازنشستگان مستلزم برنامه ریزی مناسب در راستای افزایش حقوق منطقی آنها است.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، وضعیت معیشتی بازنشستگان تامین اجتماعی را بسیار اسف بار خواند و گفت: اگر این روند ادامه داشته باشد وضعیت آنها نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر هم خواهد شد؛ در راستای بهبود منزلت اجتماعی و اقتصادی این قشر باید گام های اساسی برداشته شود.

به گزارش خبرگزای خانه ملت؛ محمدحسن زدا معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی با اعلام جزییات افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، گفت: حداقل 150 هزار تومان از طریق کمک های جانبی به حقوق بازنشستگان اضافه می شود.

وی افزود: میزان افزایش حقوق بازنشستگان فردا در هیات مدیره سازمان مشخص و پس از آن به هیات دولت اعلام می شود که در نهایت بعد از تایید دولت نهایی می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet