هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
امیری کهنوج :

کشاورز باید طبق میزان تولید داخلی و مازاد صادراتی برنامه ریزی کند/ گوجه فرنگی200 تومان زیر قیمت تمام شده بفروش می رسد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه گوجه فرنگی200 تومان زیر قیمت تمام بفروش می رسد ،گفت:نیازسنجی کاشت در تولید و صادرات کشاورزی باید نهادینه شود تا کشاورز بر طبق میزان تولید داخلی و مازاد صادراتی برنامه ریزی کند.
سه‌شنبه 28 اردیبهشت 1395 ساعت 12:20
کشاورز باید طبق میزان تولید داخلی و مازاد صادراتی برنامه ریزی کند/ گوجه فرنگی200 تومان زیر قیمت تمام شده بفروش می رسد عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه گوجه فرنگی200 تومان زیر قیمت تمام بفروش می رسد ،گفت:نیازسنجی کاشت در تولید و صادرات کشاورزی باید نهادینه شود تا کشاورز بر طبق میزان تولید داخلی و مازاد صادراتی برنامه ریزی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/125623.jpg کشاورز,باید,طبق,میزان,,تولید,داخلی,و,مازاد,صادراتی,برنامه,ریزی,کند/,گوجه,فرنگی200,تومان,زیر,قیمت,تمام,شده,,بفروش,می,رسد Icana

 محمدرضا امیری کهنوج  درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت گوجه فرنگی کاران در کشور، گفت:متاسفانه  گوجه کاران توانایی پرداخت هزینه های جاری محصول را  ندارد،زیرا زمانی که هزینه  فروش با تولید همخوانی ندارد کشاورز حتی نمی تواند هزینه  چیدن محصول را پرداخت کند.

 

نظارت کافی برمیزان  کشت درصنعت کشاورزی وجود ندارد

نماینده مردم کهنوج در مجلس  شورای اسلامی،تصریح کرد:هزینه حمل ونقل یکی از عواملی  است که هزینه  تولید محصول را افزایش داده است؛زیرا کشاورز با توجه به هزینه بالای تولید باید بهای بالایی نیز در راستای  حمل و نقل  محصول  پرداخت کند  تا  بتواند  محصول  را به مبادی شهر  برای فروش  انتقال بدهد.

 وی با بیان اینکه  نظارت کافی برمیزان  کشت درصنعت کشاورزی وجود ندارد،ادامه  داد: بطور مثال ما در کشت اول پیاز در اوایل بهمن ماه 94  نرخ پیاز مناسب بود،اما درکشت دوم  پیاز که سه ماه پس از  کشت اول  عملیاتی شد  ما شاهد نرخ نزولی  پیاز در بازار میوه در کشور بوده ایم.

امیری کهنوج افزود:قبل از کشت محصول جهاد کشاورزی باید مصرف کشور را برآورد کنند و این درحالی است که  باید بطورمثال  میزان  تولید داخلی پیاز در کشور بر آورد شود و برمبنای مازاد تولید نیز  باید محورهای صادرات  فعال شود.

محمدرضا امیری کهنوج محمدرضا امیری کهنوج در خانه ملت3406758/7/2013 3:46:49 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/08/42912_Thum.jpg
محمدرضا امیری کهنوج

 

تولید برطبق نیاز لازمه صنعت کشاورزی است/ مازاد تولید داخلی را در چرخه صادرا ت قرار دهیم

نماینده  مردم کهنوج در مجلس ،تصریح کرد:باید  زمانی هزینه جاری کشاورزی  را  برای کشت محصول درنظر بگیریم که از میزان  تولید برطبق نیاز به تولید در صنعت کشاورزی آگاهی کافی داشته باشیم؛زیرا اگر این عرضه وتقاضا رعایت نشوند؛بدیهی است که  چرخه اقتصادی صنعت کشاورزی هدفمند نمی چرخد و این درحالی  است که ما باید مازاد تولید داخلی را نیز در چرخه صادرا ت قرار دهیم.

وی ، یادآورشد:آمایش نیاز اساسی صنعت کشاورزی است،برای ایجاد ضمانت اجرایی برای کشاورز لازم است که دولت نهادهای کشاورزی از جمله کود ،بذر و دیگر نهادهای کشاورزی  را برای کاشت،داشت و برداشت محصول  را برای کشاورز مهیا کند،اما در مقابل از کشاورز بخواهد میزان کشت محصول  را بر طبق نیاز به تولید درنظر بگیرد.

عضوکمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه هزینه  تولید تمام شده گوجه فرنگی کیلویی 400 تومان اما 200 تومان به فروش می رسد،گفت:هزینه تولید با  نرخ فروش همخوانی  ندارد،بنابراین بدیهی است که کشاورز متضرر می شود./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط