خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/02/29 08:10:50
سرویس اجتماعی
قاضی پور:

اعمال سهمیه بیمه برای کارگران ساختمانی اقدامی غیرقانونی است/ ارومیه با 3 هزار کارگر ساختمانی 100 سهمیه دارد

نایب رییس فراکسیون کارگری مجلس با انتقاد از اعمال سهمیه برای بیمه کارگران ساختمانی، گفت: به شهرستان ارومیه با ۳ هزار کارگر ساختمانی تنها ۱۰۰سهمیه اختصاص داده شده است.
اعمال سهمیه بیمه برای کارگران ساختمانی اقدامی غیرقانونی است/ ارومیه با 3 هزار کارگر ساختمانی 100 سهمیه دارد نایب رییس فراکسیون کارگری مجلس با انتقاد از اعمال سهمیه برای بیمه کارگران ساختمانی، گفت: به شهرستان ارومیه با 3 هزار کارگر ساختمانی تنها 100سهمیه اختصاص داده شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/65446.jpg اعمال,سهمیه,بیمه,برای,کارگران,ساختمانی,اقدامی,غیرقانونی,است/,ارومیه,با,3,هزار,کارگر,ساختمانی,100,سهمیه,دارد Icana

نادر قاضی‌پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درواکنش به عدم اجرای قانون بیمه کارگران ساختمانی، گفت: درقانون بیمه کارگران ساختمانی موضوعی تحت عنوان اعمال سهمیه مشخص برای هر استان مطرح نشده بلکه دراین قانون تاکید شده که همه کارگران ساختمانی در تمامی استان ها باید از بیمه برخوردار شوند.

نماینده مردم ارومیه درمجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی دراعمال سهمیه برای بیمه کارگران ساختمانی، افزود: متاسفانه در کل استان آذربایجان غربی با چندین هزار کارگر ساختمانی و ارومیه با 3 هزار کارگر تنها 100 سهم به بیمه کارگران اختصاص پیدا کرده است، در این زمینه دولت با طرح مسائلی مانند نبود اعتبار لازم اقدام به سهمیه بندی بیمه کارگران ساختمانی کرده است.

وی با یادآوری اینکه اعمال سهمیه برای بیمه کارگران ساختمانی اقدامی غیرقانونی از سوی دولت است، تصریح کرد: متاسفانه کارگران درشرایطی که هیچ کاری ندارند از بیمه نیز محروم شده بنابراین مشکلات آنها افزایش پیدا می‌کند؛ ازاین رو وزارت تعاون به ویژه سازمان تامین اجتماعی باید قانون بیمه کارگران ساختمانی را برای جلوگیری از افزایش مشکلات آنها به طور کامل اجرا کند.

نایب رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در شهرستان ارومیه 3 هزار کارگر ساختمانی برای  بیمه ثبت نام کردند، افزود: متاسفانه تنها 100 سهمیه به بیمه کارگران این شهرستان اختصاص پیدا کرده است، با توجه به اینکه  بیش از 50 درصد حوادث ناشی از کار بین کارگران ساختمانی رخ می دهد، نداشتن بیمه و عدم دریافت بیمه بیکاری مشکلات بسیاری را برای این قشر به دنبال دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، درحالی که وزیرتعاون، کارو رفاه اجتماعی  درهفته کارگر خبر از اجرای بیمه کارگران ساختمانی داد، اما یک عضو هیات مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارگران گفت: تا کنون خبری از سهمیه بیمه کارگران ساختمانی نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet