هدر موبایل
1395/03/02 10:51:59
سرویس فرهنگی
فیاضی:

قانون ساخت مدارس در مسکن مهر خاک می خورد/ شهرک‌های 280واحدی بدون مدرسه

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس، در نظر نگرفتن فضاهای آموزشی و تربیتی در مسکن مهر را دارای عوارض تربیتی دانست و از اجرایی نشدن قانون ساخت یک مدرسه به ازای هر ۲۰۰ واحد مسکونی، انتقاد کرد.
قانون ساخت مدارس در مسکن مهر خاک می خورد/ شهرک‌های 280واحدی بدون مدرسه سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس، در نظر نگرفتن فضاهای آموزشی و تربیتی در مسکن مهر را دارای عوارض تربیتی دانست و از اجرایی نشدن قانون ساخت یک مدرسه به ازای هر 200 واحد مسکونی، انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103378369853.jpg قانون,ساخت,مدارس,در,مسکن,مهر,خاک,می,خورد/,شهرک‌های,280واحدی,بدون,مدرسه Icana

عبدالوحید فیاضی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نیاز مجتمع‌ها و شهرک‌ها ساخته شده توسط انبوه‌سازان به مدرسه و اماکن آموزشی دیگر، گفت: طبق قانون انبوه‌سازان باید به ازای هر 200 واحد یک واحد آموزشی بسازند اما این اتفاق در مسکن مهر نیفتاده است و شهرک‌های 280 واحدی و حتی بیشتری وجود دارد که هنوز  مدرسه و مکان‌های آموزشی دیگر ندارند و خانواده‌ها و دانش‌آموزان ساکن در این واحدها برای رفتن به مدرسه با مشکلات متعددی رو به رو هستند چراکه وسایل حمل و نقل عمومی نیز در این مکان‌ها آن طور که باید تعبیه نشده است.  

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر چه فضاهای سبز، ورزشی، بهداشتی و آموزشی در طراحی اولیه مساکن مهر پیش‌بینی شده اما هنوز بخش وسیعی از آن‌ها اجرایی نشده است و دولت‌ها تنها به ساخت و تحویل واحدهای مسکونی اکتفا کرده‌اند.  

وی تاکید کرد: بسیاری از شهرک‌های مسکن مهر خارج از شهر و در فضای بسیار دور از امکانات شهری ساخته شده‌اند به همین دلیل دولت باید هر چه سریع‌تر نسبت به ساخت فضاهایی آموزشی و تربیتی برای کودکان، نوجوانان و جوانان این شهرک‌ها اقدام کنند تا در آینده شاهد رشد معضلات اخلاقی و تربیتی در میان آن‌ها نباشیم.

فیاضی با بیان اینکه هم اکنون سایت های مسکن مهر کشور 35 هزار مدرسه نیاز دارند، ابراز امیدواری کرد این مشکل توسط خیرین و کمک دولت رفع شود و افزود: بعید به نظر می‌رسد با مشکلات مالی که دولت دارد بتوان در آینده نزدیک شاهد رشد امکانات در این واحدهای مسکونی  بود که به یقین این اتفاق عوارض جبران‌ناپذیری به دنبال خواهد داشت و باید دولت و مجلس برای آن فکری کنند.

عبدالوحید فیاضی 3406753/7/2016 11:59:15 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/03/201603104197015671_Thum.jpg
عبدالوحید فیاضی

وی افزود: با ادامه این روند آموزش وپرورش مجبور می‌شود به مشکلات آموزشی مناطق مسکن مهر در سراسر کشور ورود کند، در حالی که حل این مشکل وظیفه وزارتخانه مذکور نیست چراکه خود با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان گفت: طی تفاهمنامه‌ وزارت آموزش و پرورش با وزارت راه در سال تحصیلی 94 تا حد امکان، تلاش‌هایی برای فراهم شدن امکانات تحصیل دانش‌آموزان در پروژه‌های مسکن صورت گرفت اما هنوز مشکلات متعددی در شهرک‌های سراسر کشور به ویژه‌ای استان‌های دور افتاده وجود داد و با افزایش جمعیت در پروژه‌های مسکن مهر ساکن به مدارس بیشتری نیاز است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet