هدر موبایل
1395/03/03 10:00:57
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری:

نام ایران در دفتر سینمای جهان ماندگار شد/ سینمای ایران با تلاش هنرمندان بی‌ادعا به جایگاهی فاخر رسیده است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اسلامی با اشاره به اینکه آثار هنرمندان ایرانی به راحتی با تولیدات همتایان خود در کشورهای مهد صنعت و سینما برابری می کند، تصریح کرد: نخل جشنواره کن برای فیلم "فروشنده" افتخاری است که در تاریخ فرهنگ و سینمای جهان خواهد ماند.
نام ایران در دفتر سینمای جهان ماندگار شد/ سینمای ایران با تلاش هنرمندان بی‌ادعا به جایگاهی فاخر رسیده است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اسلامی با اشاره به اینکه آثار هنرمندان ایرانی به راحتی با تولیدات همتایان خود در کشورهای مهد صنعت و سینما برابری می کند، تصریح کرد: نخل جشنواره کن برای فیلم "فروشنده" افتخاری است که در تاریخ فرهنگ و سینمای جهان خواهد ماند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605107276590455.jpg نام,ایران,در,دفتر,سینمای,جهان,ماندگار,شد/,سینمای,ایران,با,تلاش,هنرمندان,بی‌ادعا,به,جایگاهی,فاخر,رسیده,است Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تبریک دریافت جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگری مرد از سوی هنرمندان ایرانی در فستیوال کن، گفت: سینمای ایران با تلاش هنرمندان بی ادعا و پرتوان آن به جایگاهی رسیده که این روزها خبر حضور فیلم های کوتاه، بلند و مستند در جشنواره های مطرح جهانی، دیگر خبری عجیب به شمار نمی رود و آثار هنرمندان ایرانی به راحتی با تولیدات همتایان خود در کشورهای مهد صنعت و سینما برابری می کند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایطی که حضور سینمای ایران در فستیوال ها و جشنواره های مطرح جهانی، جلوه ای ویژه یافته و کسب تندیس های بین المللی را به همراه داشته، فیلمساز هنرمند کشورمان اصغر فرهادی نیز توانست مهمترین جوایز سینمایی را برای کشور به ارمغان آورد.

وی ادامه داد: جایزه اسکار برای فیلم "جدایی نادر از سیمین" و نخل جشنواره کن برای فیلم "فروشنده" افتخاری است که در تاریخ فرهنگ و سینمای جهان خواهد ماند؛ همچنانکه پیش از آن نیز دیگر فیلمساز برجسته کشور، عباس کیارستمی نیز توانسته بود نام ایران را در دفتر فستیوال کن، ثبت و ماندگار کند.

شجاعی تصریح کرد: هنرمندان ایرانی به خوبی نشان دادند ضمن فعالیت در چارچوب قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی و تاکید بر حفظ دستاوردهای ملی، انقلابی و ارزشی ملت ایران، می توانند آثاری در حد و اندازه های سینمای جهان خلق و با زبان هنر، چهره ایرانی هنردوست، هنرپرور و با فرهنگی غنی را به جهانیان ارائه کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اسلامی با تبریک به اصغر فرهادی و شهاب حسینی گفت: اگرچه فیلم "فروشنده" توانست در دو رشته جوایز ارزشمندی از فستیوال کن به دست آورد ولی یک اثر سینمایی محصول تلاش شبانه روزی بسیاری از افراد، هنرمندان و مسئولان است؛ با این حال مهم آن است که کشور ایران و سینمای آن در سینمای جهان به جایگاه واقعی خود رسید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet