انتخابات ریاست جمهوری
1395/03/04 09:40:47
سرویس سیاسی
حسینی:

ایران هیچ ارتباطی با سران طالبان ندارد/مرگ ملااخترمنصور به روند صلح افغانستان کمک می‌کند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: کشته شدن ملااختر منصور به بهبود روند صلح میان دولت افغانستان و گروه های دیگر کمک شایانی می کند و جمهوری اسلامی در کل، تمام تفکرات افراطی در سطح منطقه را مردود می داند و هیچ ارتباطی با این گروه ها و تفکرات ندارد.
ایران هیچ ارتباطی با سران طالبان ندارد/مرگ ملااخترمنصور به روند صلح افغانستان کمک می‌کند عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: کشته شدن ملااختر منصور به بهبود روند صلح میان دولت افغانستان و گروه های دیگر کمک شایانی می کند و جمهوری اسلامی در کل، تمام تفکرات افراطی در سطح منطقه را مردود می داند و هیچ ارتباطی با این گروه ها و تفکرات ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/51688.jpg ایران,هیچ,ارتباطی,با,سران,طالبان,ندارد/مرگ,ملااخترمنصور,به,روند,صلح,افغانستان,کمک,می‌کند Icana

سیدباقر حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با رد ادعای وزارت خارجه پاکستان درباره ارتباط ایران با سرکرده گروه تروریستی طالبان، گفت: جمهوری اسلامی همواره از مبارزه با گروه های تروریستی از جمله طالبان و همچنین ایجاد صلح و ثبات در منطقه استقبال می کند.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برخی گروه های تروریستی در سطح منطقه عامل بر هم خوردن روند مذاکرات صلح و تحقق صلح بوده اند، بنابر این نابودی این گروه ها و سرکردگانشان به نفع منطقه و کشورها است.

حسینی افزود: به نظر من کشته شدن ملااختر منصور به بهبود روند صلح میان دولت افغانستان و گروه های دیگر کمک شایانی می کند و جمهوری اسلامی در کل، تمام تفکرات افراطی در سطح منطقه را مردود می داند و هیچ ارتباطی با این گروه ها و  تفکرات ندارد.

حسینی ادامه داد: ایران هیچ وقت گروه طالبان را به رسمیت نشناخته و در این مدت هیچ ارتباطی با آن ها بر قرار نکرده است، بنابراین ادعاهای مطروحه درباره حضور رهبر طالبان در ایران کاملا نادرست است.

وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد ملا اختر منصور، رهبر کشته شده طالبان افغانستان، در گذرنامه پاکستانی خود روادید ایرانی داشته  و احتمالاً از ایران وارد پاکستان شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet